15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sześciu nietrzeźwych w jeden weekend

Jeden jechał wężykiem, kolejny dachował

W poprzedni weekend policjanci zatrzymali na terenie powiatu szamotulskiego sześciu podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Nieodpowiedzialnym kierującym grozi do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.

Od piątku 18 do niedzieli 20 lutego policjanci z terenu powiatu szamotulskiego interweniowali wobec sześciu podejrzanych o kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości. Do interwencji doszło w Otorowie, Kąsinowie, Kępie, Orliczku, Szamotułach oraz na drodze Wronki – Obelzanki.

Najwyższy wynik badania uzyskał kierujący samochodem marki Volkswagen Polo zatrzymany do kontroli drogowej w piątek w okolicy Kąsinowa. Okazało się, iż samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Obrzycko. Mężczyzna wzbudził podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego, którzy zgłosili, iż mężczyzna jedzie tzw. „wężykiem”. Po sprawdzeniu stanu jego trzeźwości, okazało się, iż 48-latek miał 2,44 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

Drugi w kolejności wynik badania stanu trzeźwości uzyskał kierujący samochodem marki Kia Ceed. W dniu niedzielę 20 lutego mężczyzna został zatrzymany przez policjanta szamotulskiej drogówki.

– Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy policjant prowadził kontrolę drogową zauważył, iż mężczyzna może mieć na swoim sumieniu nie tylko przekroczenie prędkości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, iż 25-letni mieszkaniec gminy Wronki był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 1,58 promila alkoholu w organizmie. 25-latek został zatrzymany – mówi asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

W jednym przypadku okazało się, iż podejrzany o kierowanie samochodem nie zapanował nad pojazdem i doprowadził do kolizji drogowej. W niedzielę 20 lutego policjanci z szamotulskiej drogówki interweniowali na drodze prowadzącej z Wronek do Obelzanek. Doszło tam do dachowania samochodu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż samochodem kierował 35-letni obywatel Ukrainy.

– Kierujący, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie wywrócił pojazd na dach. Gdy policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, okazało się, iż 35-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych – informuje aspirant Chuda.

Wszystkim zatrzymanym podejrzanym o kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna. Wobec mężczyzny, który jest również podejrzewany o dachowanie, prowadzone będzie też postępowanie w sprawie o spowodowanie w tym stanie kolizji drogowej, za co grozi mu dodatkowa kara.

 (mal), KPP

FOTO: Nietrzeźwy 35-latek nie dostosował prędkości na łuku drogi Wronki – Obelzanki, zjechał na pobocze, następnie do rowu gdzie dachował

Poprzedni
Następny