15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szamotuły solidarne z Ukrainą

W sobotę otrzymaliśmy też informację o zbiórkach dla mieszkańców Ukrainy od Iwony Lembicz-Kwatery

W związku z ostatnimi wydarzeniami na Ukrainie prosimy Was o pomoc.  Bądźmy solidarni z naszymi sąsiadami,  tym bardziej że od kilku lat są naszymi sąsiadami nie tylko z mapy ale i z naprzeciwka. Większość z nas mogła dziś spokojnie zjeść śniadanie i odprowadzić dzieci do szkoły. Poranek w Kijowie był zupełnie inny. Wojna, która  wkroczyła do ich kraju przynosi wiele cierpienia i niepokoju, niewiele możemy poradzić w tej sytuacji ale jedno co możemy zrobić to wspomóc naszych sąsiadów poprzez zbiórkę artykułów najbardziej niezbędnych do przeżycia. Nie zapomnijmy też o najmłodszych mieszkańcach Ukrainy, dzieci  w tym momencie przeżywają strach, są zdezorientowane dlatego zabawki, pluszaki i słodycze pomogą im przetrwać ten czas, którego nigdy nie powinny doświadczyć.

 

Pierwsza zbiórka odbędzie się

 w poniedziałek 28 lutego i  we wtorek 1 marca 2022 r.

w następujących miejscach:

 

  1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Szamotułach (Plac Henryka Sienkiewicza 20)

w godzinach od 8.00 do 18.00

 

  1. Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Integracja
    i Rehabilitacja w Szamotułach – kraina uśmiechu
    (Franciszkańska 5)

w godzinach 8.00 do 18.00

 

  1. Centrum Sportu Spółka z o.o. Hala Wacław w Szamotułach (Sportowa 6)

w godzinach 8.00 do 21.30

 

ZBIERAMY :

Żywność długoterminowa: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

Kosmetyki i chemia: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

Środki opatrunkowe, zwłaszcza na zranienia i oparzenia oraz leki: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Przedmioty codziennego użytku:

telefony z aktywną kartą SIM i ładowarką, koce, poduszki, kołdry, pościele, ręczniki, bieliznę osobistą (damską, męską, dziecięcą), obuwie, ubrania (damskie, męskie, dziecięce), pluszaki dla dzieci.

Prosimy o dostarczenie rzeczy nowych, a także używanych, jednak te muszą być w stanie bardzo dobrym tj. z niewielkimi śladami użytkowania, czyste i  wyprane. Prosimy o segregowanie  darów w worki lub kartony z opisem:

leki przeciwbólowe i środki opatrunkowe, odzież – wiek, wzrost, płeć, koce, żywność długoterminowa.

Dziękujemy za życzliwość!

 

Poprzedni
Następny