15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Szamotulski „Rolnik” drugi w województwie

W auli Centrum Pozarządowych Organizacji Sportowych w Poznaniu odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Edycji Współzawodnictwa Sportowego i Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Na uroczystość tę zaproszenie otrzymał dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach Arkadiusz Majer, który wraz z Bartoszem Świstem (nauczycielem wychowania fizycznego) oraz Marią Michalską (uczennicą „Rolnika”) odebrali puchar za zajęcie II miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Młodzieży LZS Szkół Ponadpodstawowych – edycja 2022.

Druga lokata w województwie to kolejne osiągnięcie szkoły w tym współzawodnictwie. Na wynik składały się punkty zdobyte w mistrzostwach Wielkopolski LZS w piłce siatkowej, w piłce ręcznej, w piłce koszykowej, tenisie stołowym, szachach, w biegach przełajowych oraz w lekkiej atletyce. Szamotulski „Rolnik” w każdych zawodach plasował się wysoko w danej klasyfikacji, co dało szkole miejsce na podium w rywalizacji.

Jest to ogromny sukces szkoły, startujących uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowali młodzież do zawodów oraz dyrekcji, dzięki której uczelnia mogła w tym współzawodnictwie uczestniczyć.

(red.)

FOTO: Dyrektor Arkadiusz Majer oraz uczennica Maria Michalska z okazałym pucharem

 

 

Poprzedni
Następny