15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sylwia Zagórska doceniona

Prestiżowa nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

            Dzień Edukacji Narodowej jest szczególną okazją do uhonorowania osób pracujących na co dzień w oświacie. Szczególne wyróżnienie spotkało dyrektora Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu Sylwię Zagórską. 

Wielkopolski Kurator Oświaty przyznał nagrodę 90-ciu osobom pracującym w oświacie. Z powiatu szamotulskiego wyróżnienie takie otrzymała tylko Sylwia Zagórska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zostaje przyznawana za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Sylwia Zagórska jest dyplomowaną nauczycielką historii oraz WOS-u, posiada stopień naukowy doktora nauk humanistycznych z zakresu historii. Legitymuje się 21–letnim stażem pracy. 1 września 2019 roku objęła stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty traktuje jako wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej, którą – dzięki znakomitej i aktywnej współpracy między nauczycielami, uczniami i rodzicami – doceniono na szczeblu wojewódzkim.

Od 2020 roku Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu zajmuje czołowe miejsce w wynikach z egzaminów ósmoklasisty w powiecie szamotulskim. Sylwia Zagórska promuje lokalną historię przez publikacje dotyczące Kaźmierza i Szamotuł. Zatrudniając 86 nauczycieli i 29 pracowników obsługi i administracji, jest drugim największym pracodawcą w Gminie Kaźmierz. W kaźmierskiej szkole uczy się ponad 750 uczniów.

(sc)

Zdjęcie: Sylwia Zagórska została nagrodzona przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

Fot. UG Kaźmierz

Poprzedni
Następny