15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Stop nieetycznym zbieraczom poroży

Od 6 do 14 marca br. Straż Leśna przeprowadzi akcję o kryptonimie „Wieniec”. Będzie ona miała charakter ogólnopolski. Weźmie w niej udział ok. tysiąc strażników leśnych. Celem jej będzie przeciwdziałanie nadmiernej, często niezgodnej z prawem, penetracji terenów leśnych w poszukiwaniu zrzutów poroży. O wsparcie będzie poproszona Państwowa Straż Łowiecka i Policja.

Akcja Straży Leśnej o kryptonimie „Wieniec” skierowana jest przeciw nieetycznym zbieraczom poroży, którzy w okresie ich zrzucania tropią i przeganiają zwierzęta. W celu zdobycia poroży poszukiwacze często zapuszczają się w ostoje zwierzyny, płoszą ją, zmuszają do ucieczki i nadmiernego wysiłku. Zbiór zrzutów jest legalny, jeżeli zostały one znaleziono na terenie lasu gospodarczego, a nie w parku narodowym czy rezerwacie przyrody. Poszukiwacze nie powinni także naruszać zakazów wstępu obowiązujących w lasach m.in.: nie powinni wchodzić w uprawy leśne do 4 m wysokości.
Wspólna akcja służb ma na celu podniesienie świadomości oraz egzekwowanie przepisów, a w szczególności umyślnego płoszenia i niepokojenia zwierząt dziko żyjących.

Poprzedni
Następny