15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Dobrychłop za Dziupińskiego

Zmiana warty w szamotulskiej komendzie policji

Duże zmiany w szamotulskiej policji. Na emeryturę przeszedł komendant powiatowy insp. Sławomir Dziupiński. Obowiązki szefa komendy przejął mł. insp. Waldemar Dobrychłop, dotychczasowy zastępca komendanta w Obornikach. Wraz z Dziupińskim szeregi policji opuścił jego zastępca Tomasz Piechota – również przeszedł na emeryturę.

W piątek 24 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Szamotułach miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji zdania oraz objęcia stanowiska komendanta powiatowego policji w Szamotułach. W uroczystości uczestniczył komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących z policją, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy szamotulskiej jednostki.

Dotychczasowy komendant, Sławomir Dziupiński, żegnając się z szamotulską jednostką podziękował za współpracę, podkreślając, że lata spędzone w Szamotułach były jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi w jego służbie. Inspektor Dziupiński życzył swojemu następcy powodzenia na nowo objętym stanowisku i wyraził przekonanie, że z takim przełożonym ta jednostka będzie działała bardzo skutecznie.

Decyzją komendanta wojewódzkiego na stanowisko szefa szamotulskiej policji  powołany został mł. insp. Waldemar Dobrychłop, dotychczasowy zastępca komendanta powiatowego w Obornikach. Szamotulska jednostka jest mu również dobrze znana, bowiem pracował tutaj na stanowisku zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego.

Nowy komendant przejmując kierownictwo komendy zauważył, że zdaje sobie sprawę z tego, że ten rok nie będzie prosty dla funkcjonariuszy z szamotulskiej jednostki. Podkreślił jednak, że zna specyfikę szamotulskiego rejonu oraz pracujących tu policjantów, w szczególności kadrę oraz pracowników cywilnych i wie, że są to specjaliści w swoich dziedzinach, co wielokrotnie udowadniali. Wielu szamotulskich policjantów zostało docenionych przez kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i dalszą służbę pełni w strukturach KWP. Dlatego jest przekonany, że z takim wsparciem jest gotowy do podjęcia wyzwania i ciężkiej pracy na rzecz mieszkańców powiatu na nowym stanowisku. Mł. insp. Dobrychłop zadeklarował również, iż będzie dążył do stworzenia jak najlepszych warunków pracy oraz służby. Zaakcentował, że zależy mu, aby policjanci wiedzieli, że broń i odznaka to nie przywilej, a odpowiedzialność wobec społeczeństwa.

Piątkowa uroczystość była też okazją do pożegnania I zastępcy komendanta powiatowego Tomasza Piechoty, który po wieloletniej służbie również odszedł na zasłużoną emeryturę.

Komendant wojewódzki Piotr Mąka podkreślił, że przykro mu, że z szamotulskiej komendy jednocześnie na emeryturę odeszli zarówno jej szef, jak i jego zastępca. Zaakcentował jednak, że ma świadomość tego, że to indywidualna decyzja, którą każdy musi kiedyś podjąć. Zaznaczył również, że wie, że oddaje szamotulską jednostkę w dobre ręce i życzył nowemu komendantowi powodzenia w kierowaniu komendą.

(mal), KPP

FOTO: Nowym komendantem policji w Szamotułach został Waldemar Dobrychłop (pierwszy od lewej). Dotychczasowy, Sławomir Dziupiński (drugi od lewej), przeszedł na emeryturę

Poprzedni
Następny