15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sobotnie popołudnie tylko na strzelnicy

Marcin Adamczyk wygrał strzelanie do Tarczy Wielkanocnej

Wiosna zawitała do nas na dobre, a wraz z nią na strzelnicy w Mutowie pojawili się szamotulscy bracia kurkowi. – Witam wszystkich na naszym pierwszym strzelaniu w tym roku – mówił Marcin Just, starszy, czyli prezes, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Szamotułach. W sobotę 6 kwietnia bracia rozegrali strzelanie do Tarczy Wielkanocnej.

Pogoda w sobotę była prawie letnia, zachęcała wręcz do wyjścia z domu i spędzenia popołudnia w dobrym towarzystwie na świeżym powietrzu, na przykład na strzelnicy. A udział w zawodach dostarczał miłośnikom strzelectwa dodatkowo tej niezbędnej do życia odrobiny emocji.

Zawody rozegrano w pięciu konkurencjach: strzelanie do Tarczy Wielkanocnej, z karabinu centralnego zapłonu, pistoletu, do kura i do zapadek. Ta ostatnia zarezerwowana była dla najmłodszych.

Wszyscy obecni, nawet nie związani z bractwem, mogą wziąć udział w strzelaniach – wyjaśniał Marcin Just. – Puchary, łącznie z Tarczą Wielkanocną,  mogą zdobyć wszyscy. Nagrody można sobie obejrzeć, a nawet wybrać tę, którą chce się wygrać – zachęcał starszy bractwa.

Bracia zadbali nie tylko o emocje sportowe, ale i o bardziej doczesne kwestie. – W trakcie zawodów czynne będzie stoisko gastronomiczne z kiełbaskami z rusztu. Jedzonko przygotowuje nasz brat honorowy, Krzysztof Pawlak. On to lubi! Jest kawa, herbata, proszę się częstować – zapraszał Marcin Just.

Jak wypadła rywalizacja? Strzelanie do Tarczy Wielkanocnej wygrał Marcin Adamczyk. Wyprzedził Kamila Banaszaka i Krzysztofa Pawlaka. Z karabinu centralnego zapłonu najcelniej strzelał Krzysztof Siąkowski, drugie miejsce zajął Marcin Urbanowicz, a trzecie Kamil Banaszak. Pierwszą lokatę w strzelaniu z pistoletu wywalczył Michał Kowalski, drugie Henryk Węckowski, a trzecie Krzysztof Siąkowski. Bardzo widowiskowe i emocjonujące strzelanie do kura rozstrzygnął na swoją korzyść Leon Pawlak. Kolejne stopnie na podium zajęli: Marcin Urbanowicz i Krzysztof Siąkowski. I wreszcie w kategorii młodzieży młodszej Leon Pawlak najlepiej poradził sobie ze strzelaniem do zapadek i wyprzedził Antoniego Trzeciaka oraz Eryka Dolatę.

Kolejne zawody, najważniejsze w roku, o godność Króla Zielonoświątkowego, bractwo zaplanowało na niedzielę 19 maja.

(mal)

 

Foto u góry: Strzelanie dla dzieci i młodzieży wygrał Leon Pawlak (z prawej). Wyprzedził Antoniego Trzeciaka oraz Eryka Dolatę

 

Szamotulscy bracia kurkowi zapraszają wszystkich mieszkańców, zwłaszcza miłośników strzelectwa, na strzelnicę do Mutowa. Już 19 maja Strzelanie Zielonoświątkowe z ciekawymi nagrodami

Poprzedni
Następny