15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Sławomir Hazak szefem szamotulskiego PiS

Michał Zieliński powołał nowego pełnomocnika

            We wtorek 25 października pełnomocnik okręgu wyborczego nr 89 w strukturach Prawa i Sprawiedliwości Michał Zieliński mianował Sławomira Hazaka na stanowisko pełnomocnika szamotulskich struktur partii. Jednocześnie podziękowano Marii Przybylskiej za cztery lata pracy na rzecz szamotulskiego PiS.

Maria Przybylska objęła funkcję pełnomocnika szamotulskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości na początku 2018 roku. Przygotowała komitet do wyborów samorządowych w roku 2018, w których po raz pierwszy w historii kandydaci PiS-u uzyskali trzy mandaty w szamotulskiej radzie miejskiej i trzy mandaty w radzie powiatu szamotulskiego. Podkreślał to na spotkaniu z członkami Prawa i Sprawiedliwości w Szamotułach pełnomocnik okręgu Michał Zieliński.

Komitet pod przewodnictwem Marii Przybylskiej pracował w kampaniach przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu oraz w kampanii prezydenckiej. W tym okresie w Szamotułach gościł między innymi prezydent RP Andrzej Duda, kandydat do PE prof. Zdzisław Krasnodębski, parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości nie tylko z okręgu pilskiego, między innymi Joanna Lichocka czy Szymon Szynkowski vel Sęk. Pod kierownictwem Marii Przybylskiej komitet regularnie się spotykał (z wyjątkiem okresu pandemii). W minionym czteroleciu wzrosła liczba członków szamotulskiego komitetu.

Sławomir Hazak znany jest w lokalnym środowisku od około 30 lat. Był pełnomocnikiem wielu komitetów wyborczych. W 2010 roku był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Szamotuł, a w roku 2018 ubiegał się o mandat radnego powiatu szamotulskiego. Był inicjatorem reaktywacji szamotulskiego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego jest prezesem. W tym roku, w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, Sławomir Hazak został odznaczony medalem „Pro Patria”. Od 2016 roku pracuje na stanowisku kierownika szamotulskiego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(sc)

Zdjęcie: Sławomir Hazak przejął po Marii Przybylskiej nie tylko stanowisko pełnomocnika komitetu, ale też dokumentację z ostatniego czterolecia

Poprzedni
Następny