15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ścieżką rowerową z Pniew do Bolewic

Kolejny etap ścieżki Tarnowo Podgórne – Trzciel

Od wycinki przydrożnych drzew rozpoczęto prace przy budowie ścieżki rowerowej na odcinku Pniewy-Bolewice, wzdłuż drogi krajowej nr 92. Docelowo trasa rowerowa ma połączyć Tarnowo Podgórne z Trzcielem.

W planie zamówień publicznych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa trasy rowerowej na odcinku Pniewy-Bolewice widniała już w roku 2021. Inwestycja w ostatnich latach opóźniała się. Inwestor pierwotnie zamierzał na zadanie przeznaczyć 15 mln zł. Ostatecznie ścieżka kosztować będzie ponad 21 mln zł. Obecnie wzdłuż piętnastokilometrowego odcinka drogi łączącej obie miejscowości trwają prace związane z budową drogi rowerowej i kanału technologicznego. W Pniewach wydłużony zostanie również pas ruchu w prawo, przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 92 z drogą krajową nr 24. Zostanie zbudowany także 85-metrowy odcinek wzdłuż ul. Lwóweckiej, który będzie połączony z istniejącym odcinkiem trasy rowerowej, zbudowanym w roku 2020, wzdłuż pniewskiej obwodnicy.

Wykonawcą zadania jest firma Infrakom z Kościana. Umowę z nim poznański oddział GDDKiA podpisał 1 czerwca. Zgodnie z jej zapisem, wykonawca zobowiązany jest do zakończenia inwestycji w terminie do 270 dni  od dnia podpisania umowy, czyli do 26 lutego 2024 roku.  Umowa opiewa na kwotę 21.743.299,80 zł. Inwestor prosi kierowców o zachowanie ostrożności oraz zwrócenie uwagi na oznakowanie. Na odcinku Pniewy – Bolewice występuje odcinkowe ograniczenie prędkości do 60 km/h, zakaz wyprzedzania oraz na odcinku prowadzonych robót jednostronne przewężenie jezdni.

(sc)

Zdjęcie: Prace przy budowie ścieżki rozpoczęto od wycinki przydrożnych drzew

Poprzedni
Następny