15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rzut butem i przeciąganie prezentu

Mikołajkowo w szkole w Chełmnie

W tym roku św. Mikołaj zawitał do szkoły w Chełmnie kilka dni przed swoimi imieninami. W przygotowania do mikołajek zaangażowali się rodzice uczniów.

Przygotowania do wizyty św. Mikołaja rozpoczęto już w czwartek, w pierwszym dniu grudnia. Do późnych godzin wieczornych rodzice przygotowywali wyjątkowe atrakcje. W piątek pojawiły się w szkole trzy „Mikołajki”, które poprowadziły zabawy dla poszczególnych grup wiekowych, w kategoriach: przedszkolaki, klasy I-IV i klasy V-VIII.  Oczywiście w tym dniu nie brakowało szczególnego gościa – Mikołaja, którego przybycie wzbudziło wiele emocji.

Spotkanie każdej grupy w sali gimnastycznej rozpoczynało się bardzo odświętnie od występu zespołu  Abaris, który prezentował się na scenie we  wzmocnionym składzie przez trzy urocze ,,Mikołajki” (mamy z Rady Rodziców). Mikołaj bacznie przyglądał się wszystkim dzieciom podczas konkurencji sprawnościowych. Wśród atrakcji pojawiły się: skoki w workach na prezenty św. Mikołaja, bieg z prezentem, rzut butem Mikołaja oraz przeciąganie gigantycznego prezentu. Na zakończenie każdy przedszkolak i uczeń otrzymał słodki upominek od Mikołaja. – Radość i uśmiech w tym dniu towarzyszyły wszystkim, którzy byli w sali gimnastycznej. Bardzo dziękuję mamom z Rady Rodziców, szczególne dziękuję paniom:  Ewelinie Jandy, Joannie Drgas, Marcie Swobodzie za poprowadzenie konkurencji i czas spędzony w szkole na zabawie z dziećmi. Podziękowania kieruję też do pani Pauliny Gałczyk, Magdaleny Tobis, Zuzanny Przybył oraz pana Piotra Jandy i Bartosza Swobody, którzy pomogli w przygotowaniach i budowaniu  dekoracji w sali gimnastycznej – podsumowała dyrektor szkoły Ewa Pacharzyńska-Norek.

(sc)

Zdjęcie: Szkolne mikołajki zostały przygotowane przez Radę Rodziców

Poprzedni
Następny