15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pobiegły Mikołaje

Dziewiąta edycja dusznickiej imprezy charytatywnej

  Co roku na początku grudnia w Dusznikach organizowany jest Bieg Mikołajkowy. 4 grudnia odbyła się dziewiąta taka impreza. W obu konkurencjach wystartowało ponad 200 biegaczy.

W tym roku bieg miał wyjątkową konkurencję. Mniej więcej w tym samym czasie, kiedy przed budynkiem Centrum Animacji Kultury przeprowadzano rozgrzewkę, w dalekim Katarze do meczu z Francją przygotowywali się polscy piłkarze. Może dlatego liczba uczestników dziewiątej edycji dusznickiego biegu była zdecydowanie niższa niż w roku ubiegłym.

Na starcie biegu rodzinnego na dystansie 1,5 km stanęło 138 osób, natomiast w „Mikołajkowej Piątce” wystartowało 82 zawodników. Trasa biegu przebiegała ulicami Dusznik, a w organizację i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom było zaangażowanych wiele osób i jednostek, m.in. Ochotnicze Straże Pożarne i Policja. Najszybszy uczestnik biegu na 5 kilometrów, Maciej Skórnicki dobiegł do mety z czasem 17 minut i 49 sekund. To nie jego pierwsze zwycięstwo w dusznickim biegu. Razem z nim na podium stanęli Dawid Kupczyński (drugie miejsce) oraz Krzysztof Kielian (trzecie miejsce). Wszystkich uczestników obowiązywało przebranie, choćby w charakterystyczną czerwoną czapkę.

Oprócz rywalizacji sportowej, od pierwszej edycji Biegu Mikołajkowego, jego uczestnicy wspierają potrzebujących. Celem tegorocznej edycji biegu była zbiórka artykułów dla Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dusznikach. Imprezie sportowej towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy, w tym roku po raz pierwszy na placu przy bibliotece. Poprzednie jarmarki organizowane były w sali sportowej bądź w sali widowiskowej Centrum Animacji Kultury. Na jarmarku można było zaopatrzyć się w drobne upominki i ozdoby na nadchodzące święta. Biblioteka Publiczna Centrum Animacji Kultury w Dusznikach dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w pomoc podczas organizacji imprezy. Szczególne podziękowania zostały skierowane w stronę wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Dusznikach.

(sc)

Zdjęcie: Obowiązkowym elementem dusznickiego biegu jest przebranie

Poprzedni
Następny