15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ruszyła przebudowa ul. Ks. Maciejewskiego w Pniewach

Droga, chodniki, ścieżka rowerowa

            W najbliższych kilkunastu miesiącach niektóre ulice Pniew przejdą prawdziwą metamorfozę. Gmina Pniewy zainwestuje w drogi, na które otrzymała promesy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Jako pierwsza do remontu została wyznaczona ul. Ks. Mariana Maciejewskiego.

7 315 000 zł – tyle dokładnie premier polskiego rządu przeznaczył na przebudowę ul. Ks. Mariana Maciejewskiego. W postępowaniu przetargowym wyłoniono wykonawcę, z którym 30 maja podpisano umowę. Zgodnie z jej treścią, zadanie ma być zrealizowane do 24 października 2022 roku. Przebudowy ul. Ks. Maciejewskiego podjęło się   Przedsiębiorstwo Drogowe Graeb z Pniew.

Ulica Ks. Mariana Maciejewskiego jest główną drogą dojazdową do osiedla kwiatowego od drogi wojewódzkiej nr 187 (ul. Wroniecka), a także w kierunki miejscowości Rudka i Psarce. Pierwszy etap jej przebudowy, od ul. Wronieckiej, do skrzyżowania z ul. Słowiańską zrealizowano w roku 2014. Oprócz nowej nawierzchni, zostały zbudowane chodniki i ścieżka rowerowa. W tym roku, dzięki środkom finansowym pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład, gmina będzie kontynuować przebudowę w kierunku miejscowości Rudka.

Przebudowa odcinka ul. Ks. M. Maciejewskiego realizowana będzie na długości 647 metrów. Inwestycja obejmuje przede wszystkim przebudowę jezdni asfaltowej wraz z podbudową (3980 m kw.), wykonanie chodników, podejść do posesji oraz peronów do przystanków autobusowych z kostki betonowej, ścieżki rowerowej z kostki betonowej, wykonanie zjazdów na posesje, zjazdów na drogi podporządkowane z przebiegiem ścieżki rowerowej, wykonanie zjazdów na pozostałe drogi podporządkowane. Zadanie będzie wymagało od wykonawcy usunięcia drzew wraz z korzeniami.

W zakresie prac związanych z przebudową ul. Ks. M. Maciejewskiego znajduje się ponadto budowa kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe. Prace obejmować będą przede wszystkim wykonanie rurociągu kanalizacji grawitacyjnej, montaż kształtek do rurociągów, montaż studni rewizyjnej betonowej,  włączenie istniejącego rurociągu do istniejącej studni, badanie przewodów kanalizacyjnych kamerą, umocnienie z płyt ażurowych.

Sławomir Chamczyk

Zdjęcie: Usunięto już starą nawierzchnię ulicy. Rozpoczęto prace przy budowie kanalizacji deszczowej

Poprzedni
Następny