15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ruszyła przebudowa drogi nr 182

Teraz lepiej omijać Klempicz

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 182 Piotrowo – Klempicz. Tak jak zapowiadaliśmy, znika historyczne „lotnisko”, czyli poszerzony fragment budowany w latach 80. z myślą o projektowanej elektrowni jądrowej w Klempiczu.

W zamian kierowcy dostaną nową jezdnię o szerokości 7 metrów na ułożonej od nowa podbudowie, a rowerzyści bezpieczną i asfaltową ścieżkę rowerową oddzieloną od samochodów barierą linową. Przejazd zabiera kilka dodatkowych minut, gdyż trzeba pokonać dwa odcinki o ruchu wahadłowym. Trzeba pochwalić wykonawcę przebudowy za sygnalizatory z sekundnikami odliczającymi czas do końca czerwonego światła. Pierwsze światła stoją jednak tak blisko ronda w Piotrowie, że przy większym natężeniu ruchu regularnie dochodzi do jego zablokowania. Dwie-trzy minuty muszą postać nawet pojazdy jadące z Obrzycka w kierunku Wronek. Utrudnienia potrwają do początku listopada.

Wkrótce ruszy również remont dwóch kilkusetmetrowych odcinków drogi nr 182 Klempicz – Miłkowo, więc straty czasu będą jeszcze większe. Jeżeli wybieracie się do Czarnkowa na ustaloną godzinę, to z czystym sumieniem polecamy równoległą trasę przez Tarnówko, Młynkowo i Jędrzejewo. Droga jest dłuższa najwyżej o 2 kilometry, miejscami bardziej kręta i wymagająca, ale ma niezłe nawierzchnie, kusi mniejszym ruchem i brakiem kierowców próbujących nadrobić stratę czasu. Niecierpliwych i skłonnych do ryzyka. Wronczanom zaś zalecamy jazdę drogą nr 140 przez Jasionnę i Krucz.

RB

Poprzedni
Następny