15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rowerowa ścieżka na nowej ulicy

Budowa ul. Wspólnej i Jagiellońskiej

 

Jedna z najmłodszych ulic w Pniewach, Jagiellońska wyposażona jest już w ścieżkę rowerową. Mimo, iż jest to ulica niezamieszkana, przy której pierwsze domy dopiero powstają, jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w kierunku dużych pniewskich firm.

Przebudowa ulic Wspólnej i Jagiellońskiej jest największą tegoroczną inwestycją drogową w mieście. Jej koszt wyniesie 9 182 899,15 zł. Gmina uzyskała znaczne dofinansowanie na to zadanie. Z Rządowego Funduszu Polski Ład dołożono do tej inwestycji 8 723 754,19 zł, co stanowi 95 procent wartości całego zadania.

Z każdym kolejnym tygodniem plac budowy wzbogaca się o kolejne elementy infrastruktury drogowej. Obecnie ekipa drogowa pracuje przy odcinku na ul. Jagiellońskiej. Położona jest już ścieżka rowerowa. Trwają prace przy układaniu nawierzchni chodnika. Ostatnim etapem budowy tego odcinka będzie położenie nawierzchni jezdni.

Budowa ulic Wspólnej i Jagiellońskiej wraz z odwodnieniem jest kluczową inwestycją dla rozwoju osiedla kwiatowego. Odwodnienie poprowadzone kanalizacją zbudowaną w wymienionych ulicach do zbiornika retencyjnego zbudowanego kilka lat temu na ul. Polnej umożliwi budowę dróg z odwodnieniem na części osiedla kwiatowego (ulice: Lawendowa, Różana i Sasankowa). Nową utwardzoną drogą będą połączone ulice Wiśniowa i Słowiańska. W ten sposób miasto zyska alternatywny dojazd do firm położonych przy ul. Wspólnej. Inwestycja odciąży ruch ciężarowy z ul. Polnej.

(sc)

Zdjęcie: Na ul. Jagiellońskiej położono już ścieżkę rowerową

Poprzedni
Następny