15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Rekordy w Ostrorogu i we Wronkach

31. finał WOŚP w zachodniej części powiatu

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł historyczne rekordy zbiórek. Mimo niepewnej przyszłości ludzie głębiej sięgnęli do portfeli.

W 31. finale uczestniczył również Zespół Szkół w Obrzycku. W niedzielę po mieście chodzili wolontariusze, a w Internecie działało kilka e-skarbonek. Uzbierano kwotę 4230,68 zł. „Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Obrzycka za każdy grosik wrzucony dziś do puszki. Dziękujemy również restauracji Izabella za pyszny obiad dla naszych wolontariuszy” – napisali organizatorzy obrzyckiego finału na Facebooku. Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.

Pierwszy punkt programu finału WOŚP w Ostrorogu odbył się nad jeziorem Mormin. O godz. 13:00 morsy z klubu „Wodne Niebo” i kibice przeszli na plażę, gdzie najtwardsi moczyli się w wodzie, a inni wybierali wyłącznie grzanie przy ognisku i degustację pieczonych kiełbasek, przygotowanych przez Fundację Miłośników Morminu. Przy okazji goście dorzucali się do orkiestrowej puszki.

Szczegóły w poniedziałkowej gazecie

 

Pracownia cukiernicza „Słodka Sowa” przekazała na licytację w Ostrorogu tort w barwach WOŚP z figurką Jurka Owsiaka (fot. Beata Kłosowska)

Dzielna ekipa czuwająca nad wielkim magazynem fantów na loterię i licytację w hali sportowo-widowiskowej w Ostrorogu

Swoją chwilę sławy w Ostrorogu mieli członkowie Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły”

W Ostrorogu wystąpili tancerze ze Szkoły Tańca i Ruchu „Lorenzo” – na pierwszym planie Marcel Świniarski i Nicola Beze, a w tle Kacper Sarbak i Julia Wiatrowska

W niedzielę 29 stycznia morsy moczyły się w jeziorze Samołęskim i zbierały pieniądze na rzecz WOŚP. A pomostów już nie ma… (fot. Jan Kalinowski)

Podczas licytacji we Wronkach unikatowa maskotka „Lata z Radiem”, czyli foka Fonia, zmieniła właściciela za 700 złotych

Na stoisku gastronomicznym stowarzyszenia „Mamy Dzieciom” w Dobrojewie serwowano bułki z pieczarkami, barszcz, popcorn i gorąco czekoladę. Obok trwało zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy i przyklejanie tymczasowych tatuaży. „Mamy Dzieciom” wyniosły 1945,66 zł na rzecz sztabu w Ostrorogu (fot. Mamy Dzieciom w Dobrojewie)

Orkiestrowa wystawa jednośladów w holu sali sportowo-widowiskowej w Ostrorogu

Poprzedni
Następny