15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Będą skuteczniej ratować

W niedzielę 29 stycznia w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odbył się egzamin kończący szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych.

– Egzamin pomyślnie ukończyli wszyscy strażacy z OSP i tym samym uzyskali  uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. Szkolenie było skierowane dla strażaków ratowników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe strażaka OSP przed 2015 r. i nie posiadali szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego, niezbędnego by później przystąpić do szkolenia dowódców OSP (kierujących działaniami ratowniczymi) – informuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Szamotułach. Uczestnicy w trakcie szkolenia zdobyli wiedzę dotyczącą wypadków drogowych, budowy pojazdów, organizacji akcji na drogach, zastosowaniu narzędzi hydraulicznych podczas zdarzenia, uwalniania osób poszkodowanych z pojazdów oraz sposobach postępowania z substancją niebezpieczną.

Jak podkreśla Łukasz Kawka, druhowie podczas zajęć zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie i mienie.

(mal), PSP

Poprzedni
Następny