15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Punkt drive thru wydłuża godziny pracy

Szpital dostrzegł problem

W środę do redakcji „Gazety” zatelefonował nasz czytelnik z Gałowa. Zdenerwowany opowiedział o swojej porannej wizycie w punkcie pobierania wymazów do badań na obecność wirusa Covid-19, mieszczącym się przy Centrum Sportu w Szamotułach.

Po ponad półtorej godziny czekania, a byłem z całą rodziną, o godzinie 9.00  dowiedziałem się, że punkt się zamyka, tymczasem było tam jeszcze full samochodów – relacjonuje rozgoryczony. – A ciągle mówią, że trzeba się badać. Tylko gdzie? – dodaje.

Z pytaniem o możliwość wydłużenia godzin pracy punktu na Sportowej zwróciliśmy się do szamotulskie szpitala, który ów punkt prowadzi. Dyrekcja dostrzegając problem podjęła decyzję o wydłużeniu godzin pracy drive thru.

– W związku ze wzrostem liczby zachorowań i koniecznością wykonywania testów pod kątem obecności COVID-19, szamotulski szpital wydłuża godziny funkcjonowania punktu drive thru. Wymazy będą pobierane od wszystkich oczekujących w kolejce maksymalnie do godziny 11.00, ponieważ o tej godzinie próbki przekazywane są do laboratorium w Poznaniu – wyjaśnia Wojciech Jędrych, rzecznik szpitala.

Nowe godziny pobierania wymazów w punkcie przy Centrum Sportu wyglądają obecnie następująco: we wtorki, środy i czwartki od 7.00 do 11.00, w soboty od 7.30 do 11.00. W Święto Niepodległości, 11 listopada, punkt drive thru będzie czynny od 7.00 do 10.00.

 

Poprzedni
Następny