15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Psarskie, Kikowo i co dalej?

Zawody strażackie w gminie Pniewy

            Druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Pniewy wzięli udział w dorocznych zawodach sportowo-pożarniczych. Określenie „dorocznych” nie do końca jest precyzyjne, ponieważ impreza odbyła się po dwuletniej przerwie.

W ostatniej dekadzie rolę gospodarza zawodów strażackich w gminie Pniewy podejmowali druhowie z Psarskiego. Nie inaczej było w roku 2022. 2 lipca przy kościele parafialnym zebrali się strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Pniewy, by w rytm nadawany przez Pniewską Orkiestrę Dętą przejść na miejscowe boisko sportowe.

Na miejscu zawody oficjalnie otworzył Zastępca Burmistrza Gminy Pniewy Józef Ćwiertnia, życząc wszystkim udanego startu. Udany był szczególnie dla tych zastępów, które swoje zadanie wykonali najszybciej. Wśród drużyn męskich powyżej 16 roku życia tor przeszkód najszybciej pokonała druga reprezentacja OSP Psarskie. Drugie miejsce zajął sztandarowy zastęp jednostki-gospodarza, a trzecie OSP Rudka.

W rywalizacji drużyn żeńskich OSP Kikowo było lepsze od OSP Koszanowo. Wśród oldboyów zwyciężyli druhowie z jednostki w Psarskiem przed OSP Koszanowo. W przyszłości trzon jednostek OSP stanowić będą dzisiejsze Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Wśród chłopców reprezentanci Psarskiego byli lepsi od rówieśników z Kikowa. W kategorii żeńskiej wystartowała tylko jednostka z Kikowa.

(sc)

Zdjęcie: Druhowie zmierzyli się w zawodach zorganizowanych w Psarskiem

Poprzedni
Następny