15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przy wronieckiej kładce będzie „na bogato”!

Pomost, boiska, plac zabaw i toaleta

Kilka dni po ogłoszeniu przetargu na dostawę toalety przy wronieckiej kładce, gmina wykonała kolejny krok. Dzięki temu wiemy, jakie elementy znajdą się na terenie rekreacyjnym między ścieżką rekreacyjną nad Wartą a ulicą Rzeczną. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to efekty zobaczymy jeszcze w 2023 r.

W piątek 8 września Urząd Miasta i Gminy Wronki ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu rekreacyjnego między ścieżką rekreacyjną nad Wartą a ulicą Rzeczną, po zachodniej stronie kładki. Projekt powstał w pracowni See Architecture Sp. z o.o. z Poznania.

W planie urządzenia terenu znajduje się wyposażenie placu zabaw (zestaw zabawowy „statek”, karuzela integracyjna przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych, huśtawka typu bocianie gniazdo, huśtawka-ważka i bujak), trawiaste boisko do piłki nożnej o wymiarach 14 x 8 m z bramkami o szerokości 2 m, 2-modułowy pomost pływający na Warcie z trapem wejściowym, boisko do siatkówki plażowej z piłkochwytami sznurowymi, miejsce dla sezonowej gastronomii, schody umożliwiające zejście do boisk z ulicy Rzecznej, 7 ławek parkowych i 4 kosze na śmieci. Co godne pochwały, żadna ścieżka ani powierzchnia terenu nie będzie pokryta kostką betonową. Plac zabaw otrzyma nawierzchnię lekko amortyzującą w razie upadku. Nie zaprojektowano natomiast dodatkowego oświetlenia ani oddzielnego przyłącza energii elektrycznej dla małej gastronomii.

Teren przy kładce znajduje w granicach historycznego układu urbanistycznego Wronek, dlatego jego zagospodarowanie muszą poprzedzić badania archeologiczne. Złożone oferty zostaną otwarte 25 września. Wygra firma, która zaproponuje dobrą cenę (60% wagi oceny) i okres gwarancji (40%). Po podpisaniu umowy otrzyma 60 dni na realizację zamówienia.

We wtorek 20 września otwarto trzy oferty na dostawę i montaż toalety przy ul. Rzecznej (a nie Rzecińskiej, jak błędnie napisałem dwa tygodnie temu). Najkorzystniejszą złożyła firma Hamster Polska Sp. z o.o. z Rybnika. Zaproponowała cenę 213 441,24 zł brutto i 5 lat gwarancji, mieszcząc się w gminnej puli wynoszącej 240 tys. zł brutto.

RB

 

Foto:

Nowe urządzenia placu zabaw mają być zamontowane na górce przy parkingu. Małe boisko piłkarskie, boisko do siatkówki plażowej z terenem dla małej gastronomii będą wybudowane poniżej, obok ścieżki rekreacyjnej na bulwarze

Poprzedni
Następny