15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przedwyborczy cud w Lulinku?

Ostra dyskusja na temat budowy dróg w gminie

Zabrakło gminie Szamotuły dwóch milionów złotych na modernizację dość istotnej w stolicy powiatu ulicy Wiśniowej, za to znalazły się dwa miliony na przebudowę niezbyt ważnej ulicy Słonecznej w Lulinku. Cud? Radny Węglewski „cud” tłumaczy rozpoczynającą się powoli kampanią wyborczą przed kwietniowymi wyborami samorządowymi.

Wśród planowanych przez gminę Szamotuły inwestycji drogowych, które mają rozpocząć się w przyszłym roku, znalazł się długo wyczekiwany przez mieszkańców projekt dokończenia budowy ul. Aroniowej w Kępie (koszt – 1 mln zł) oraz przebudowa ul. Słonecznej w Lulinku (koszt – 2 mln zł). O ile ta pierwsza nie budzi żadnych kontrowersji, to ta druga już tak.

– Przebudowa ulicy Słonecznej w Lulinku według jakiego klucza znalazła się w wykazie dróg do przebudowy? – dopytywał na poniedziałkowym (13 listopada) posiedzeniu komisji budżetu rady miejskiej Bartosz Węglewski.

Szerzej w najnowszym wydaniu „Szamotulskiej”

 

Na zdjęciu: – Cóż szczególnego jest w ulicy Słonecznej w Lulinku, że ta droga ma być realizowana? – docieka Bartosz Węglewski

Poprzedni
Następny