15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przed szpitalem kolejne inwestycje

Ajchler skutecznie realizuje plan poprawy jakości opieki medycznej w regionie

W obliczu koniecznych inwestycji, szpital powiatowy w Szamotułach zyskuje wsparcie od posła Zbigniewa Ajchlera. Jesteśmy coraz bliżej finalizowania kluczowych projektów obejmujących modernizację szpitalnej kotłowni oraz oddziału wewnętrznego. To niezwykle ważne zadanie, bowiem wspomniana inwestycja, odgrywa niezbędną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i ciągłości leczenia pacjentów.

– Modernizacja tych kluczowych obszarów szpitala w Szamotułach jest nie tylko inwestycją w infrastrukturę, ale przede wszystkim w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Rozmawiałem na ten temat z premierem, panem Mateuszem Morawieckim. Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia sukcesu. Jestem dumny, że mogę wspierać te ważne dla nasz wszystkich inicjatywy – mówi poseł Zbigniew Ajchler.

Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie przebudowę oraz modernizację szpitalnej kotłowni. Aktualnie, szpital posiada trzy kotły gazowo-olejowe, z których jeden jest nieczynny z powodu uszkodzenia. Pozostałe dwa kotły, mające ponad 20 lat, wymagają pilnej modernizacji, aby zminimalizować ryzyko przerw w dostawie ciepła, co mogłoby mieć bezpośredni wpływ na leczenie pacjentów. Po modernizacji, kotłownia zostanie wyposażona w dwa wysokosprawne wodne kotły gazowe, wspomagane nowoczesnymi technologiami, takimi jak pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna o mocy 40 kW oraz inteligentne sterowanie ogrzewaniem pomieszczeń (BMS).

Druga kluczowa inwestycja dotyczy modernizacji oddziału wewnętrznego, który w pierwszym etapie pandemii został przeorganizowany do leczenia pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Przeorganizowanie oddziału spowodowało uszkodzenia infrastruktury, co teraz wymaga znaczących prac remontowych. W ramach modernizacji oddział zostanie wyposażony w energooszczędne oświetlenie, bezdotykowe baterie umywalkowe oraz nową wentylację w izolatkach dla pacjentów zakażonych chorobą zakaźną.

To kolejna inwestycja, którą sprowadza do naszego regionu poseł Zbigniew Ajchler. Jak sam przekonuje, jego misją i rolą jako parlamentarzysty jest nieustanne dbanie o polepszanie standardów leczenia mieszkańców regionu, a tym samym zagwarantowanie bezpiecznej przyszłość współobywateli.

(kk)

 

FOTO: – Jestem dumny, że mogę wspierać te ważne dla nasz wszystkich inicjatywy – mówi poseł Zbigniew Ajchler (z lewej). Obok dyrektor szpitala Remigiusz Pawelczak

Poprzedni
Następny