15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Przecław – wieś bez chodników, bez kanalizacji

 

– Pięknie tu państwo rozmawiacie o chodnikach, a ja chciałbym państwu zadać jedno pytanie – czy ktoś wie, ile metrów bieżących chodnika mamy w Przecławiu? – pytał Piotr Gołębiak, sołtys Przecławia, szamotulskich radnych podczas środowej sesji rady miejskiej. – Zero – odpowiedział głos z sali. – Tak, zero. Zero! – potwierdził sołtys.

Piotr Gołębiak stanął przy mównicy trzymając pokaźny pakiet dokumentów.

Zebrałem 274 podpisy mieszkańców Przecławia z wnioskiem o sporządzenie skromnego projektu przebudowy ulicy Długiej (główna droga łącząca Przecław z Pamiątkowem – red.) – mówił prezentując listy z podpisami. – Dzieci do szkoły w Pamiątkowie uczęszcza 345, z tego z ulicy Łąkowej i przyległych, z tej nowej dzielnicy Przecławia, dojeżdża 43. Te dzieci chodzą po dziurawych płytach, po których jeżdżą samochody, sprzęt rolniczy.

Sołtys wskazywał, że brak chodników i mizerne drogi to nie jedyna bolączka Przecławia. – I do tego nie ma kanalizacji, a była obiecana przy Długiej już 43 lata temu. A takie rzeczy jak basen, o którym tyle się mówi, to są dobra luksusowe. Ja bym chciał, żeby mieszkańcy Przecławia mogli godnie iść z dziećmi do szkoły, w godnych warunkach oczekiwać na autobus na przystanku. I tyle – posumował. A wręczając petycję z podpisami wiceburmistrzowi Dariuszowi Wachowiakowi dodał: – Naprawdę trudno się tam żyje mieszkańcom Przecławia. Mieszkam tam od trzech lat i kiedy przyjechali do mnie rodzice, to… to tego nie mogę tu powtórzyć, co mi powiedzieli, widząc gdzie się wybudowałem.

Problemy mieszkańców rozumie radny Maciej Chałupka. Jak zaznaczył, w sprawie budowy chodnika podjął już pewne działania. – Parę razy spotkałem się z panią starostą Beatą Hanyżak, ponieważ ulica Długa to droga powiatowa, i rozmawialiśmy na temat budowy ciągu pieszo-rowerowego. Przy rozmowach był tez Jacek Gołąb. Zabiegam, żeby dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły – deklarował radny.

(mal)

FOTO: Sołtys Piotr Gołębiak zebrał 274 podpisy pod wnioskiem o budowę chodnika wzdłuż ulicy Długiej w Przecławiu

Poprzedni
Następny