15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Promienista gotowa. Ale czy do końca?

Po wieloletnich zabiegach, licznych petycjach, interwencjach, ulica Promienista w Szamotułach wreszcie otrzymała nawierzchnię. Dla mieszkańców oznacza to jedno – koniec topienia się w błocie.

Drogę w technologii pasowej zbudowała sprawnie firma Renomex z Dusznik. Nie jest to jednak zwykła pasówka – przestrzeń pomiędzy betonowymi płytami jezdni oraz szerokie pobocza wyłożone zostały kostkami ażurowymi i to do samych budynków garaży. Ale nie przed wszystkimi.

– Nie rozumiem, dlaczego trzem mieszkańcom nie zrobiono dojazdów do ich garaży? Mieli się złożyć i zapłacić 10 tysięcy złotych za ułożenie kostki. A oni słusznie pytają: to my jesteśmy od innej matki? Poza tymi trzema, wszyscy mieszkańcy mają elegancko ułożoną nawierzchnię pod same progi garaży – mówi radny Tomasz Łączkowski. I dodaje: – Gmina tłumaczyła tym trzem mieszkańcom, że przed ich garażami jest… pas zieleni! A potem im zaproponowała, że za 10 tysięcy zrobi im bruk do garaży, tak jak trzeba.

Koszt budowy ulicy Promienistej wyniósł 444 tys. zł.

(mal)

Foto: Dotychczasowa droga radykalnie zmieniła swoje oblicze – powstała nowoczesna, przyjazna dla kierowców i pieszych ulica

Szkoda, że po macoszemu potraktowani zostali właściciele trzech garaży. Nie starczyło dla nich kostki?

Poprzedni
Następny