15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Poznawali specyfikę pracy strażaka

Mnóstwo atrakcji czekało na młodych pasjonatów pożarnictwa z gminy Ostroróg, którzy w ostatnich dniach lipca wzięli udział w obozie  młodzieżowych drużyn pożarniczych w Stęszewku (gm. Pobiedziska).

Nad programem oraz bezpieczeństwem młodzieży czuwała kadra: Halina Roszak, Joanna Przybysz, Natalia Nowak, Karolina Nowak i Klaudia Janowicz, wspierana przez zaproszonych gości, mianowicie strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 3 w Poznaniu, Grupy Ratownictwa Specjalistycznego  OSP Poznań wraz z psami, strażaków z OSP Pobiedziska oraz Safer Group Krzysztof Hanuszak, Wild Boars Recon Squad. Dzięki tym spotkaniom młodzież mogła poznać na czym polega specyfika pracy strażaka, zobaczyć sprzęt strażacki.
Po zajęciach teoretycznych młodzi strażacy sprawdzali swoje umiejętności w praktyce – rozwijaniu liny i zajmowaniu stanowisk gaśniczych, ćwiczyli swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca psa ratownika, miała również okazję zaczerpnąć wiedzę praktyczno-teoretyczną z zakresu tematyki kamuflażu oraz maskowania i musztry. Wypoczynkowi oraz zabawie towarzyszyły strażackie alarmy.
Jak podkreśla Halina Roszak, taka tematyka zajęć miała na celu przygotowanie młodzieży do działalności społecznej w szeregach OSP.
– Podczas codziennych zajęć opiekunowie stawiali na integrację, wspólną zabawę, działania w grupie i bezpieczeństwo. Był to bardzo intensywny czas, ale nie zabrakło tutaj dobrego humoru, nowych przyjaźni, zdrowej rywalizacji i pięknych wspomnień – zaznacza druhna Roszak.

(Red.)

FOTO: Młodzi pasjonaci pożarnictwa z gminy Ostroróg ćwiczyli m.in. swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Poprzedni
Następny