15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Powrót pod skrzydła urzędu

Nowy regulamin zmienia zarządcę chojeńskiej świetlicy

Wroniecki Ośrodek Kultury przestanie być administratorem świetlicy w Chojnie. Tak wynika z uchwały Rady Miasta i Gminy Wronki, przyjętej na sesji 29 kwietnia.

Na sesji radni jednogłośnie przyjęli treść regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze świetlic wiejskich i z budynku kulturalno-socjalnego na Zamościu, włącznie z ich wyposażeniem. Na posiedzeniu komisji budżetu dzień wcześniej II wiceprzewodniczący RMiG Mariusz Makówka zapytał, czy świetlica w Chojnie nadal będzie podlegać Wronieckiemu Ośrodkowi Kultury. W regulaminie nie było ani słowa o WOK.

Zastępca burmistrza Robert Dorna wyjaśnił, że ten unikalny w skali gminy sposób administrowania świetlicą w Chojnie (była jedną zarządzaną przez WOK) wynikał z potrzeby zapewnienia tzw. trwałości projektu. Rozbudowa świetlicy, ukończona wiosną 2014 roku po wielu perturbacjach związanych z wykonawstwem, była dofinansowana z Unii Europejskiej dotacją wysokości 500 tys. zł. Korzystając z tej formy unijnej pomocy, gmina Wronki musiała zobowiązać się do zachowania w niezmienionej formie i wymiarze efektów inwestycji przez kolejne 5 lat. – W związku z tym uznaliśmy, że aby te efekty projektu zachować, to administratorem powinien być Wroniecki Ośrodek Kultury. Trwałość projektu się zakończyła i w takim wypadku świetlica w Chojnie na powrót zaczyna podlegać wszystkim zasadom dla każdej świetlicy wiejskiej – odpowiedział Dorna. Tym samym świetlica powróci pod bezpośredni zarząd Urzędu Miasta i Gminy Wronki.

Zastępca burmistrza zaznaczył, że gmina nadal będzie wynajmować WOK-owi lokal dla filii biblioteki.

RB

 

Poprzedni
Następny