15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Poradnie i część pracowni nadal działają

Oddziały szpitalne SP ZOZ w Szamotułach od piątku zostaną przekształcone w oddziały covidowe 

Jak nas poinformował Wojciech Jędrych z SP ZOZ w Szamotułach, zgodnie z decyzją Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z dnia 30 marca 2021 roku wydaną na podstawie art. 11 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oddziały w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach zostaną przekształcone w obszary covidowe.

Od piątku 2 kwietnia SP ZOZ w Szamotułach będzie posiadał 98 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem COVID-19, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Czasowo zawieszone zostanie działanie oddziałów: Dziecięcego, Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, Ginekologiczno-Położniczego, Noworodkowego, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wewnętrznego.

Pacjenci wymagający hospitalizacji nie związanej z COVID-19 będą transportowani lub kierowani do innych szpitali w Wielkopolsce.

Nadal funkcjonują wszystkie poradnie specjalistyczne: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chorób płuc i gruźlicy, diabetologiczna, dermatologiczna, położniczo-ginekologiczna, kardiologiczna, neurologiczna, okulistyczna, ortopedyczna, otolaryngologiczna, reumatologiczna, urologiczna, zdrowia psychicznego, medycyny pracy.

Pracownie RTG, EEG, Serologii oraz Laboratorium będą działały bez zmian. Działalność części pracowni –  Endoskopia, Tomografia Komputerowa, Rehabilitacja, USG – zostanie zawieszona od 1 do 16 kwietnia.

Poprzedni
Następny