15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ponad 440 wehikułów w paradzie

Słoneczna moto majówka we Wronkach

Tegoroczna impreza dla motocyklistów i ich przyjaciół, przygotowana w niedzielę 1 maja pod egidą Sekcji Moto Wronki i Wronieckiego Ośrodka Kultury, pobiła rekord frekwencji. Tradycyjna parada jednośladów ulicami Wronek i szosami po okolicy miała początek na parkingu przy cmentarzu na ul. Rzecińskiej na Zamościu.

Aura sprzyjała imprezie. Cały dzień świeciło słońce, a temperatura sięgała 17 stopni Celsjusza. Z ulicy Rzecińskiej wielki korowód pojazdów, na otwartej przestrzeni słyszalny z kilku kilometrów, wyruszył po godz. 15:00 ulicą Myśliwską, Jana Pawła II, Chrobrego, Poznańską, Rynek, Sierakowską i dalej przez Ćmachowo, Ćmachowo-Huby, Marianowo, Nową Wieś, z powrotem do Wronek, Nowowiejską, Nową, przez rondo 56. Pułku Piechoty, Powstańców Wielkopolskich, Sierakowską, Rynek, Poznańską, Chrobrego i Jana Pawła II na metę w Olszynkach.

Przejazd całej kolumny (obok stojącego obserwatora) zajmował 7-15 minut. Przy skręcie koło parku w Ćmachowie doliczyłem się 408 jednośladów (w tym również tych z wózkami, skuterów i motorowerów), 9 trójkołowców, 11 quadów i 15 samochodów. Ta liczba była zmienna, bo kilku motocyklistów w tym miejscu odjechało w kierunku Sierakowa. Z drugiej strony, do korowodu spontanicznie dołączali nowi, którzy przypadkowo na niego trafili.

W Olszynkach dla gości przygotowano serię atrakcji – okolicznościowe blachy zlotowe na pamiątkę, grochówkę, stragany, wesołe miasteczko, od godz. 17 koncert zespołu „The Walkers”, a wieczorem zabawę taneczną.

RB

Foto:

W tym miejscu w kierunku Ćmachowa-Hubów i Marianowo skręciło ponad 440 pojazdów

Poprzedni
Następny