15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pomogli niepełnosprawnym

Mikołajkowy Maraton Artystyczny w Szamotułach

W pierwszą sobotę grudnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury po raz trzeci już odbył się Mikołajkowy Maraton Craftowy.

W jego trakcie, poza dobrą zabawą, można było odkryć w sobie artystyczną duszę, pobudzić wyobraźnię i spontaniczną ekspresję.

W wydarzeniu, któremu przyświecał cel charytatywny, wzięło udział blisko 200 osób. 49 z nich zajęło się tworzeniem mini albumów  techniką scrapbookingu w którego tajniki wprowadzała Milena Kolat-Rzepecka. 47 amatorów florystyki wyczarowywało wianki świąteczne z Bartoszem Korpikiem. W 46-osobowej grupie, nad którą czuwała Jolanta Kwiatkowska, powstawały ceramiczne skrzaty.

33 wolontariuszy gotowych do ofiarności malowało śnieżne domki, korzystając z fachowego instruktażu Viktorii Popowej.

Podczas mikołajkowego maratonu, chętni, którzy chcieli wykazać się zdolnościami rękodzielniczymi, za udział w wybranych warsztatach kupowali cegiełki o wartości 30 zł. W ten sposób udało się wesprzeć szamotulskie Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski całkiem sporą kwotą 2 247 zł.

– Wspaniali prowadzący, sponsorzy, uczestnicy! – podsumowywała sobotnie wydarzenie z 3 grudnia instruktorka SzOK Milena Kolat-Rzepecka.

(red.)

 

FOTO: Dzięki Mikołajkowemu Maratonowi Craftowemu udało się zebrać  kwotę 2 247 zł, która zasili Stowarzyszenia Społeczne Na rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Szamotułach

Poprzedni
Następny