15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Policja zatrzymała podejrzanego o zgwałcenie

33-latek aresztowany

Szamotulscy policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o zgwałcenie, do którego doszło na początku grudnia w Szamotułach. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

W czwartek 2 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zgłoszenie o zgwałceniu kobiety. Do zdarzenia doszło tego samego dnia po godzinie 20.00 w Parku Zamkowym w Szamotułach. Sprawca zdarzenia nie był znany.

– Od chwili zgłoszenia, nieprzerwanie nad jego ustaleniem i zatrzymaniem pracowali policjanci z Szamotuł. Kryminalni dokładali wszelkich starań, aby ustalić kto dokonał tego czynu. Operacyjni analizowali wszystkie możliwe ślady i sprawdzali każdy możliwy trop, co doprowadziło do wytypowania podejrzanego – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej komendy policji.

I dodaje: – Policjanci pracowali jeszcze nad ustaleniem tożsamości mężczyzny. Gdy w toku działań operacyjnych udało się dowiedzieć, iż podejrzany to 33-letni mieszkaniec Szamotuł, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Trafił on w ręce kryminalnych w dniu 22 grudnia.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia, ale zebrany na tę chwilę materiał dowodowy dał już podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu. 33-latek został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zgwałcenia. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Szamotułach tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 2 miesięcy.

W sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo. Za zgwałcenie polskie prawo przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(mal), KPP

 

Poprzedni
Następny