15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pojechali na pożegnanie wakacji

XV Rajd Rowerowy po gminie Ostroróg

Coroczny rajd rowerowy, organizowany w sierpniu przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrorogu, pobił rekord frekwencji. Na trasę wyjechało 170 osób, czyli o 50 więcej niż w ubiegłym roku. Najmłodszym uczestniczką rajdu (pasażerką) była 3-letnia Zuzia.

Niewiele starszy od niej był Jakub, jadący samodzielnie i dyktujący tempo pozwalające swobodnie podziwiać okolicę. Uczestnicy rajdu wyruszyli skrupulatnie zorganizowaną grupą spod Szkoły Podstawowej w Ostrorogu około godz. 9:10. Niezbędną asystę przy tak dużym i rozciągniętym peletonie zapewniali strażacy i policjanci. Na kilka minut wstrzymano ruch na rynku i ulicy Szamotulskiej, żeby zapewnić bezpieczeństwo przejazdu.

Pokonanie 11-kilometrowej trasy zajęło około 2 godzin, licząc z przystankami po drodze. Przy wiacie w Rudkach-Hubach na rowerzystów czekali burmistrz Roman Napierała, radny Mateusz Golcz, szefowa biblioteki Karolina Bloch i wiceprezeska stowarzyszenia „Puszcza Notecka” Irena Wojciechowska. Gospodarze przygotowali dla wszystkich świeże jabłka i śliwki. Podczas przerwy w Wielonku częstowano zaś cukierkami dzięki hojności rady sołeckiej.

Meta i atrakcje wypoczynkowo-rozrywkowe czekały przy amfiteatrze nad jeziorem Mormin. Tutaj rozegrano konkurencje sprawnościowe z nagrodami (rzut do celu, rzut lotką, podbijanie piłeczki i jak najwolniejsza jazda na rowerze bez podpierania się), rozdano uczestnikom imprezy pakiety (bidon, długopis, ulotka profilaktyczna i słodycze), do woli korzystano z nadmuchiwanego zamku, a głodnych nakarmiono zupą pomidorową i kiełbaskami z grilla.

Sporym powodzeniem cieszyły się warsztaty zdrowego żywienia pod okiem Anny Pawlickiej, podsumowane zdrową przekąską dla każdego. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej dwukrotnie (żeby wszyscy mogli swobodnie obejrzeć) przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego. Aspirant Przemysław Chudy z policji poprowadził zakończone konkursem warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

We wtorek 26 sierpnia grupa 165 rowerowych rajdowców i uczestników wakacyjnych zajęć półkolonijnych w Ostrorogu pojechała na wycieczkę do kina w Poznaniu. Wybierali do obejrzenia jeden z trzech filmów („Pies w rozmiarze XXL”, „Lena i Śnieżek” lub „Bullet Train”).

Kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej i przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Ostrorogu Magdalena Dąbrowska podziękowała osobom pomagającym w organizacji: – Słowa uznania kierujemy do niezawodnych strażaków z OSP Ostroróg, OSP Bobulczyn, OSP Kluczewo, OSP Binino i OSP Dobrojewo oraz policjantów z naszego rewiru, na których zawsze można liczyć, bez względu na warunki atmosferyczne i okoliczności. Podziękowania należą się również dyrekcji i kadrze pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Ostrorogu, ponieważ bez ich zaangażowania rajd z pewnością nie byłby tak atrakcyjny, oraz pracownikom UMiG Ostroróg.

Rajd zorganizowała GKRPA z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach realizacji zadania publicznego „Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia wraz z możliwością uzyskania wsparcia psychologicznego”.

RB

 

Na zdjęciu:

Na kilka minut wstrzymano ruch na ul. Szamotulskiej w Ostrorogu, żeby bezpiecznie przepuścić 170-osobowy, mocno rozciągnięty peleton uczestników rajdu. Tutaj widzimy dopiero początek stawki. Końcówka w tym samym czasie dopiero ruszała ulicą Pniewską spod wjazdu do szkoły

Poprzedni
Następny