15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pogorzelcy proszą o wsparcie

Pożar na poddaszu. Nikt nie ucierpiał

Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze budynku mieszkalnego na al. Wyzwolenia we Wronkach, do jakiego doszło w niedzielę 6 listopada.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny szamotulskiej straży pożarnej odebrał o godz. 14.38. Do gaszenia ognia wyruszyło natychmiast siedem zastępów ratowników.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali duże zadymienie na poddaszu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży i znajdowali się na zewnątrz – relacjonuje Łukasz Kawka z  szamotulskiej straży pożarnej. I dodaje: – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu ratowników do budynku w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się strop, wycięciu desek stropowych na poddaszu, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu budynku pod kątem gazów niebezpiecznych. Zagrożenia nie stwierdzono.

W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są spore. Dom wymaga gruntownego remontu. Na portalu szczytny-cel.pl pojawił się apel właścicielki mieszkania z prośbą o wsparcie finansowe.

„W niedziele 6 listopada 2022 roku w miejscu, który jest domem dla mnie i mojej córki doszło do pożaru. Do pożaru, który niestety w dużym stopniu zniszczył budynek. Chociaż sytuacja jest bardzo trudna, to pocieszamy się faktem, że wszystkim udało się uchronić, to co najważniejsze, czyli życie i zdrowie. Lecz, aby móc prowadzić w tym miejscu godny byt,  konieczny będzie kapitalny remont. Dom był ogrzewany przez kominek, który uległ całkowitemu zniszczeniu, podobnie jak instalacja elektryczna. W budynku nie ma ogrzewania, ani prądu. Co spędza nam sen z powiek ze względu na nadchodzącą zimę. Niestety, naprawa wszystkich szkód spowodowanych przez pożar będzie wiązała się z wysokimi kosztami, dlatego zdecydowałam się utworzyć zbiórkę z wiarą, że znajdą się osoby, które zechcą wesprzeć ten cel jakim będzie zmierzenie się z powrotem do życia sprzed tego nieszczęsnego zdarzenia, w którym ogień spowodował tak ogromne dla nas straty. Każda pomoc będzie dla nas bezcenna i już teraz z całego serca za nią dziękujemy!” – napisała pani Lucyna.

(mal), PSP

FOTO: W pożarze nikt nie ucierpiał, zniszczenia budynku są jednak spore. Potrzebna jest pomoc dla mieszkańców. Na portalu szczytny-cel.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na remont domu

Poprzedni
Następny