15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Podpalił więcej stogów?

Policyjne zatrzymanie „jak po nitce do kłębka”

Podpalił więcej stogów?

Szamotulscy kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzanego o podpalenie stogu z balotów słomy w Lipnicy. Policjanci podejmą na nowo sprawy pozostałych podpaleń stogów, do których dochodziło w okolicy gminy Szamotuły, aby ustalić – z iloma zdarzeniami może mieć związek zatrzymany mężczyzna.

– Od pewnego czasu szamotulscy operacyjni pracowali nad sprawą podpaleń stogów słomy – opowiada oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, Sandra Chuda. – Do zdarzeń dochodziło na terenie gminy Szamotuły i w okolicy. W sumie odnotowano kilkanaście przypadków pożarów balotów. Ostatnie tego typu podpalenie miało miejsce w noc sylwestrową w Lipnicy. Nieznany wówczas sprawca zniszczył około 150 sztuk balotów słomy. Na pierwszy rzut oka ustalenie sprawcy było bardzo trudne. W styczniu tego roku kryminalni natrafili jednak na trop podejrzanego o podpalenie. Zbierając niezbędne materiały dowodowe, na podstawie pracy operacyjnej, jak po nitce do kłębka funkcjonariusze dotarli do mieszkańca gminy Szamotuły. W poniedziałek, 8 lutego operacyjni zatrzymali 27-latka. Mężczyzna, zaskoczony ich wizytą, trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

– Po przesłuchaniu świadków i wykonaniu eksperymentu procesowego, policjanci przesłuchali też podejrzanego – informuje Chuda. – Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia poprzez podpalenie stogu balotów słomy w Lipnicy. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na około 4500 zł. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

– Kryminalni wrócą też do pozostałych spraw podpaleń stogów, do których dochodziło w okolicy gminy Szamotuły od 2019 roku. Policjanci będą analizowali, z iloma z tych zdarzeń może mieć związek zatrzymany podejrzany. Sprawa jest rozwojowa. Nie wykluczamy kolejnych zarzutów – wyjawia rzeczniczka szamotulskiej KPP.

AH, KPP

Foto:

27-letni mieszkaniec szamotulskiej gminy trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych

autor zdjęcia: KPP Szamotuły

Poprzedni
Następny