15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Podejrzani o kradzież trafili do aresztu

Mazda odzyskana

Szamotulscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież samochodu. Cała trójka decyzją sądu trafiła do aresztu. Dzięki pracy funkcjonariuszy skradziona mazda warta około 50 tysięcy złotych została odzyskana.

W nocy z 20 na 21 lutego policjanci z Szamotulskiej patrolówki nabrali podejrzeń, iż Mazda CX-3 pozostawiona na parkingu w Przecławiu może pochodzić z kradzieży. Po sprawdzeniu samochodu, mundurowi zauważyli że numer rejestracyjny widniejący na tablicy różni się od tego na nalepce kontrolnej znajdującej się na podszybiu. Po sprawdzeniu numerów w systemach policyjnych okazało się, że tablice rejestracyjne przypisane są do innego samochodu, natomiast zaparkowana Mazda została skradziona w dniu 17 lutego w Poznaniu.

– O tym fakcie policjanci poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował szamotulskich kryminalnych. Pracując nad sprawą, jeszcze tej samej nocy operacyjni zatrzymali trzy osoby mające związek z kradzieżą pojazdu. Podejrzani przyjechali po auto, jednak nie udało im się nim odjechać. Zostali zaskoczeni obecnością policjantów na miejscu i z Przecławia trafili do szamotulskiej komendy policji. Byli to dwaj mieszkańcy Poznania w wieku 25 i 33 lat oraz 30-letni mieszkaniec gminy Szamotuły – wyjaśnia asp. Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

I dodaje: – W samochodzie, którym przyjechali, policjanci zabezpieczyli m.in. sprzęt służący do zagłuszania sygnału GPS oraz środki odurzające i substancje psychotropowe. Z ustaleń wynika, iż narkotyki należały do 33-letniego poznaniaka. Dodatkowo, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 30-letniego mieszkańca gminy Szamotuły, policjanci zabezpieczyli kolejne narkotyki.

Zebrany przez policjantów na tym etapie postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży samochodu poprzez włamanie. Dodatkowo dwóch z nich usłyszało też zarzuty posiadania środków odurzających i psychotropowych.

Na wniosek śledczych, a decyzją sądu, mężczyźni trafili do aresztu. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat.

(mal), KPP

 

FOTO: Dzięki czujności policjantów, skradziona mazda została odzyskana

Poprzedni
Następny