15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Po zdrowie dla Antosi

W rytmie zumby

 

Zazwyczaj uderza w nas jak grom z jasnego nieba. Z dnia na dzień dowiadujemy się, że będziemy musieli jej niemal wszystko podporządkować i nie będziemy mogli żyć beztrosko, jak wcześniej.

Tak wyglądają realia po zetknięciu się z wiadomością, że na nasz organizm naciera niewidoczny wróg w postaci choroby. Może być groźny i nieprzewidywalny. Kiedy jednak małymi kroczkami nauczymy się oswajać strach i niepewność, zaufamy swojej intuicji, mądrości i wiedzy lekarzy, okazuje się, że udaje nam się powoli odpierać ataki wroga i obezwładniać go, chroniąc swój organizm. W takich chwilach ważne jest, byśmy mieli skąd czerpać siły.

 

Nie dać się chorobie

Takie szczęście ma Antosia Racek z Szamotuł, po raz drugi stawiająca czoło białaczce. Dziewczynka i jej rodzice wielokrotnie przekonali się, że mieszkańcy powiatu są wspaniałomyślni i szlachetni. To właśnie oni potrafią sprawić, by rodzina nie czuła się w trudnej dla niej sytuacji smutna i samotna. Zawsze znajdują sposoby, by dodawać familii otuchy, przypominając, że jej los nie jest im obojętny.

Na początku marca z okazji urodzin Antosi, jej znajomi i przyjaciele, do których dołączały chętnie również inni, wpadli na pomysł  nietypowego prezentu. 4 marca w dniu, kiedy szamotulanka skończyła 11 lat, w kawiarni rodzinnej „O Matko” działającej przy ul. Kopernika w Szamotułach, można było kupić pyszne domowe ciasta i desery. A dochód ze sprzedaży słodkości przekazano na rzecz Tosi.

Z okazji urodzin, które spędziła w poznańskim szpitalu, 11-latka otrzymała mnóstwo podarunków i dwa okazałe torty. Prezenty dostarczono również do domu dziewczynki. Na jej adres dotarło blisko 3 tysiące kartek z życzeniami, z różnych zakątków Polski i świata.

 

Licytacje i loteria

Tym razem mieszkańcy Szamotuł postanowili przeprowadzić – z myślą o Antosi – drugi już Charytatywny Maraton Zumby. Jego pomysłodawczynią jest Agnieszka Stelmaszyk, trenerka w swoim centrum fitness.

Imprezę zaplanowano na sobotę 19 czerwca w Zespołu Szkół nr 2, czyli „Rolniku”. Maraton zorganizowany przez szkołę, Profi Auto Stelmaszyk, Stel Gym & Fitness oraz Rotary Klub Szamotuły potrwa od godziny 14.00 do 17.00.

Każda zainteresowana osoba będzie mogła spróbować swych sił w zumbie, ćwicząc sprawność fizyczną w rytm dynamicznej, poprawiającej nastrój muzyki. Darczyńcy będą mogli okazać pomoc w leczeniu Antosi, zakupując cegiełki o nominałach 25 zł. Środki finansowe na wsparcie 11-letniej szamotulanki w powrocie do zdrowia, zbierane są  także w ramach licytacji prowadzonych za pośrednictwem profilu facebookowego centrum fitness – Stel Gym & Fitness Szamotuły. Wśród licytowanych fantów pojawiły się vouchery na korzystanie z różnego rodzaju usług – masażu w Salonie Thalgo, lekcji makijażu w Gabinecie Ditty Hoffmann. Swój voucher na zakupy zaoferował sklep „Owocowa kryjówka” w Gąsawach. Są też bony upominkowe, na przykład na wizytę w gabinecie specjalizującym się w stomatologii i medycynie estetycznej Aleksandry Tomaszewskiej.

Podczas trwających aukcji wystawiane są na sprzedaż rozmaite przedmioty i rzeczy typu: przytulne legowisko dla domowych zwierząt z posłaniem, ręcznie wykonana kosmetyczka, torba na trening i termos od firmy „Napena”, zestaw kosmetyków do włosów przekazany przez salon fryzjerski „Magiczne cięcie”, ręcznie wykonana, melanżowa letnia torebka. Firma Auto Serwis  Piotra Stelmaszyka zaproponowała bon upominkowy na usługę naprawy samochodu. Pojawił się także bon upominkowy na 4 treningi personalne z Agnieszką Stelmaszyk.

Podczas imprezy, która odbędzie się 19 czerwca, będzie można wziąć udział w loterii. Posiadacze zakupionego losu o wartości 10 zł, wezmą udział w losowaniu nagród. Poza maratonem zumby, przewidziano dodatkowe atrakcje dla dzieci, między innymi w postaci dmuchanych zamków dla dzieci.

ika

Poprzedni
Następny