15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pniewy słuchały Viki Gabor

Dni Pniew 2023

 

W dziesięcioletniej historii Dni Pniew po raz pierwszy święto miasta odbywało się w formule dwudniowej. Pierwszy dzień poświęcono na występy artystyczne, drugi związany był ze 130-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniewach. Dni Pniew odbywały się w dniach 3-4 czerwca.

W ostatnich dziesięciu latach większość imprez z okazji Dni Pniew organizowano od piątku do niedzieli. Dwukrotnie (2020 i 2021) Dni Pniew nie odbywały się. W tym roku świętowano w sobotę i niedzielę.

Występy artystyczne różnych grup, poczynając od dziecięcych rozpoczęły się w parku miejskim w godzinach popołudniowych. Na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Miś w Pniewach. Następnie wystąpili: Art Dance Studio Jakub Grzelak – Enter Junior, Foxes, All Stars oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Nojewie i Chełmnie. O 17.00 wystąpiła ArtClassica Paulina Kroczak. Po niej publiczność obejrzała zapowiedź przedstawienia „Mulan” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. Po zwiastunie odbył się koncert „Centrum Uśmiechu”. W trakcie trwania imprezy Żłobek Żyrafy obchodził swój jubileusz pięciolecia działalności w Pniewach.  Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Pniewskie Przedsiębiorstwo Komunalne oraz ostudzić pragnienie pijąc smakową wodę przygotowaną przez pracowników punktu. Na terenie parku było również stoisko Punktu Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” oraz Eko Piknik z zabawami dla dzieci. Na swoje stoisko zaprosili również Odjechani -Team PL. Czekali z rowerowym torem przeszkód, słodyczami, owocami oraz odjechanymi gadżetami. Była też wystawa starych motorów, stoisko promocyjne DuoLife z suplementami diety oraz Paulina Frajtag, która świadczyła usługi z zakresu fizjoterapii. W oczekiwaniu na gwiazdy wieczoru, można było korzystać również ze stoisk gastronomicznych.

Tradycją sobotnich wieczorów podczas Dni Pniew są występy grup kabaretowych. W tym roku pniewska publiczność bawiła się przy skeczach Kabaretu Czesuaf. Poznańska grupa działa od ponad 20 lat, ale w Pniewach gościła po raz pierwszy. Kabaret Czesuaf od 2002 roku rozśmiesza widzów w całej Polsce. Przez ten czas grupa stworzyła kilkanaście autorskich programów komediowych, zdobyła nagrody na największych festiwalach kabaretowych i wystąpiła w najważniejszych realizacjach telewizyjnych.

Głównym wydarzeniem sobotniego wieczoru był koncert Viki Gabor. Młoda artystka, o której Polska i Europa usłyszała w 2019 roku, kiedy zwyciężyła w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W latach 2020 i 2022 wydała dwa albumy studyjne. Pierwszy dzień świętowania zakończyła impreza klubowa House Night. W godzinach nocnych przy dźwiękach saksofonu na żywo pojawił się SztabaSax.

Sławomir Chamczyk

 

W tym roku pniewską publiczność bawił Kabaret Czesuaf

 

Gwiazdą tegorocznych Dni Pniew była Viki Gabor

Poprzedni
Następny