15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Pies odnalazł zaginionego mężczyznę

Szczęśliwy finał poszukiwań

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania zaginionego w niedzielę 20 sierpnia mieszkańca Szamotuł. Do szczęśliwego finału akcji przyczynił się w dużej mierze pies ratowniczy wronieckich strażaków.

Informacja o zaginionym szamotulaninie trafiła do służb w niedzielne popołudnie. Brano pod uwagę motyw samobójczy.

– Policjanci oraz strażacy z terenu powiatu szamotulskiego w niedzielę 20 sierpnia prowadzili działania poszukiwawcze zaginionego mieszkańcem Szamotuł. O zaginięciu 48-latka poznańską policję powiadomiła jego partnerka – informuje aspirant Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji. – Z uwagi na miejsce zamieszkania zaginionego, sprawa została przekazana policjantom z Szamotuł. Ze zgłoszenia wynikało, iż życie lub zdrowie mężczyzny może być zagrożone. Dzięki technice operacyjnej policjanci ustalili, iż mężczyzna może znajdować się w okolicy Samołęża. Funkcjonariusze przeczesali powyższy teren. Tam też, w okolicy przejazdu kolejowego znaleźli porzucony samochód należący do zaginionego. Wówczas do pomocy w poszukiwaniach włączyli się strażacy oraz Wielkopolska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza wraz z psem tropiącym.

„Z uwagi na zagrożenie życia dla osoby zaginionej liczył się czas oraz skoordynowane działanie policjantów, strażaków. Naszym zadaniem było wsparcie planistyczne w zakresie przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, bieżąca analiza napływających informacji i wyznaczenie obszarów do przeszukania. Do akcji został zaangażowany zespół pięciu planistów WGPR – każdy z nich miał przypisane konkretne zadanie” – relacjonują ratownicy grupy.

W poszukiwaniach brało udział kilkunastu policjantów oraz strażacy z Wronek i Szamotuł. Akcja zakończyła się pomyślnie, zaginionego mężczyznę odnalazł pies ratowniczy wronieckich strażaków.

– To właśnie pies doprowadził służby w miejsce, w którym przebywał mężczyzna. 48-latek został przekazany pod opiekę medyczną – wyjaśnia asp. Sandra Chuda.

(mal)

 

FOTO (WGPR): Wielkopolska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza to stowarzyszenie powstałe w listopadzie 2021 roku, a  powołała je do życia grupa pasjonatów działalności poszukiwawczo – ratowniczej. Połączyła ich wspólna pasja oraz chęć niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. WGRP działa na obszarze całego kraju

Poprzedni
Następny