15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Park przy Wioślarskiej czeka na lepsze czasy

O przeprowadzenie koniecznych prac pielęgnacyjnych w parku położonym  pomiędzy ulicami Wioślarską a Pływacką w Szamotułach apelował w poprzedniej kadencji samorządu radny Tomasz Łączkowski. Na próżno. Dziś o to samo apeluje radna Joanna Gzyl.

– Park przy Wioślarskiej wymaga rewitalizacji. Stan tego skweru jest zły – uważa radna. – Skwer ten jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców, szczególnie przez rodziny z dziećmi, które szukają spokojnego i zacienionego miejsca na spacery. Niestety, poruszanie się z wózkiem dziecięcym jest utrudnione, a stan ławek uniemożliwia komfortowe korzystanie z tego miejsca.

Nie tylko stan, ale i liczba ławek jest – zdaniem radnej – niewystarczająca, co utrudnia znalezienie miejsca do odpoczynku. Joanna Gzyl ma nadzieję, że w budżecie miasta znajdą się pieniądze na przywrócenie parku do stanu, w jakim powinien się znajdować.

(mal)

FOTO: Parkiem przy Wioślarskiej zajmowali się, w ramach akcji „Naprawiamy Nasze Miasto i Gminę Szamotuły”, radni Damian Dubiel i Maciej Chałupka (na zdjęciu efekt ich pracy). Zapał społeczników to jednak za mało, zieleń miejska wymaga systematycznej pielęgnacji

Poprzedni
Następny