15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Czytali w Radzynach

Dzień Dziecka w zaczytanych Radzynach z OSP Radzyny

Niedziela 2 czerwca w Radzynach był dniem pełnym radości i wspaniałych atrakcji! Tego dnia Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu oraz strażacy z OSP Radzyny zaprosili na festyn „Czytamy w Radzynach!”. Impreza była nie tylko okazją do świętowania, ale również do rozwijania pasji i umiejętności najmłodszych mieszkańców.

Strefa Blisko oferowała dzieciom różnorodne kreatywne warsztaty, zabawy i konkurencje sportowe, które nie tylko dostarczały mnóstwo radości, ale również wspierały ich rozwój manualny i kreatywny. Dzieci mogły malować torby, piec pyszną pizzę, składać domki dla owadów oraz tworzyć zakładki do książek, które będą im służyć podczas czytania. Rodziny z entuzjazmem brały udział w wielu konkurencjach sportowych, między innymi przeciąganie liny, przerzucanie piłeczek oraz rzut do celu. Festyn urozmaicały dmuchane zjeżdżalnie, pokazy baniek mydlanych i malowanie twarzy, a także przedstawienie o Misiu, przygotowane przez animatorów kultury, które zachęciło dzieci do rozmowy o książkach i pokazało jak przyjemne może być ich czytanie.

Na festynie miała miejsce także wyjątkowa prezentacja modelowej akcji ratunkowej, przeprowadzonej przez strażaków z OSP Radzyny. Pokaz, do którego wykorzystano nowy fantom, przyciągnął uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Była to nie tylko fascynująca atrakcja, ale także wartościowa lekcja pierwszej pomocy.

Inicjatywa oddolna „Czytamy w Radzynach!” jest realizowana w ramach projektu „Blisko, Bliżej, Biblioteka”, który jest częścią programu „Blisko”. Program ten skupia się na wspieraniu lokalnych inicjatyw kulturalnych i społecznych. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

(AW)

Rodziny z entuzjazmem brały udział w wielu konkurencjach sportowych, między innymi przeciąganie liny, przerzucanie piłeczek oraz rzut do celu

Poprzedni
Następny