15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Paliło się w Przyborówku

– W niedzielę, 1 maja, o godz. 13.27 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Przyborówko – informuje Łukasz Kawka, rzecznik szamotulskiej straży pożarnej.

Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo, OSP Kaźmierz, OSP Baborowo oraz OSP Otorowo. Dodatkowo poderwany został samolot dromader, które stanowił wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar poszycia leśnego – relacjonuje Łukasz Kawka. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się poszycie leśne, dostarczaniu wody do miejsca pożaru oraz dogaszeniu pogorzeliska. Spaleniu uległo poszycie leśne na powierzchni 0,75 hektara.

W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, ochotniczych straży pożarnych oraz Służba Leśna z samolotem gaśniczym (kilka razy zrzucił wodę na płonące poszycie).

Panująca ostatnio susza zwiększa zagrożenie pożarowe. Warto o tym pamiętać wybierając się do lasu.

Poprzedni
Następny