15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Ogromne straty po pożarze

Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło w sobotę 3 grudnia około  godz. 20.30 w Pniewach na ul. Kościerskiej. Do gaszenia ognia wyruszyło natychmiast trzynaście jednostek straży pożarnej.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mieszkanie, które całe było objęte ogniem. Mieszkanie znajdowało się w budynku o zabudowie szeregowej składające się z dwunastu lokali mieszkalnych. Sąsiedzi ewakuowali się z budynku przed przybyciem strażaków i znajdowali się w pobliżu oraz nie potrafili powiedzieć czy wewnątrz mieszkanie znajduje się właściciel – relacjonuje Łukasz Kawka z szamotulskiej straży pożarnej.

Strażacy nie tylko gasili płonący budynek, ale zabezpieczali przed objęciem ogniem sąsiednie. Po ugaszeniu pożaru oddymili i przewietrzyli budynek, sprawdzili mieszkanie kamerą termowizyjną w celu wykluczenia osób poszkodowanych i innych zarzewi ognia oraz sprawdzili cały budynek  detektorem wielogazowym pod kątem gazów niebezpiecznych. Na szczęście nie wykryli zagrożenia. Akcja gaśnicza zakończyła się o północy.
Spaleniu uległo całe mieszkanie wraz z wyposażeniem. Straty strażacy wstępnie oszacowali na około 600 tys. zł.

(mal)

Poprzedni
Następny