15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nowy asfalt do końca roku

Zielone światło dla modernizacji Kościelnej i Mickiewicza w Obrzycku

Urząd Miasta Obrzycko czekał w blokach startowych z ogłoszeniem dwóch postępowań na remonty ulic Kościelnej i Mickiewicza w Obrzycku. Pojawiły się w biuletynie zamówień publicznych dzień po podpisaniu umowy potwierdzającej rządowe dofinansowanie.

W środę 11 października w Starostwie Powiatowym w Szamotułach burmistrz Igor Kołoszuk podpisał umowę z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Już w czwartek 12 października Urząd Miasta Obrzycko ogłosił dwa postępowania na remonty ulic Kościelnej i Mickiewicza.

W efekcie modernizacji ulicy Mickiewicza pojawią się nowe chodniki i zjazdy do posesji ułożone z kostki brukowej i gładka nakładka bitumiczna. Odnowione będą trawniki na skwerze. Nowa trawa zostanie posiana po plantowaniu i humusowaniu. We wniosku do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ratusz określił wartość zadania na 337 944,97 zł. Uzyskał promesę pokrycia 80% kosztów, czyli 270 355,97 zł.

Na ulicy Kościelnej remont obejmie odcinek 450 metrów jezdni – od drogi wojewódzkiej nr 185 (al. Jana Pawła II) do krzyżówki koło cmentarza. Plan robót przewiduje ścinkę poboczy i uzupełnienie ich kruszywem, frezowanie korygujące starej nawierzchni tylko we wskazanych miejscach, uzupełnienie ubytków, aby uzyskać gładką powierzchnię pod nową warstwę bitumiczną, wymalowanie przejść dla pieszych i wymianę znaków drogowych na nowe. W ratuszu liczą, że na realizację tej inwestycji drogowej wystarczy 477 554,63 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 382 043,70 zł (80% wartości). Wkład własny budżetu miasta w oba zadania ma wynieść odpowiednio 67 589,00 zł i 95 510,93 zł.

Otwarcie ofert w postępowaniach nastąpi 26 października. Najkorzystniejsza oferta będzie wybrana według najniższej ceny (60% wagi) i najlepszego okresu gwarancji (40%.). Jeżeli przetargi uda się rozstrzygnąć przy pierwszej próbie, a umowy z wykonawcami zostaną podpisane, to ulice powinny być wyremontowane do 29 grudnia 2023 r. Jest więc szansa, że na sylwestra obrzyczanie pojadą ulicami z nowym asfaltem. Bez dziur!

RB

 

Foto u góry:

Na ulicy Kościelnej są takie fragmenty, gdzie już nie da się ominąć dziur. Trzeba wybierać mniejsze zło

 

Na ulicy Mickiewicza ilość wyrw jest mniejsza, ale po deszczach tworzą się kałuże. Są też poprzeczne nierówności po budowie kanalizacji

Poprzedni
Następny