15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Nowa pracownia rehabilitacji w szamotulskim szpitalu

„To odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów”

Szpital w Szamotułach zyskał nowoczesny zakład fizjoterapii, w którym prowadzona będzie rehabilitacji pocovidowa. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zakład fizjoterapii utworzono w pomieszczeniach na drugim piętrze budynku poradni specjalistycznych. Placówka otrzymała w czerwcu ubiegłego roku dofinansowanie na ten cel. Dotacja wyniosła 1,7 mln zł. Prace budowlane potoczyły się bardzo szybko.

Zdecydowana większość pozyskanych środków została przeznaczona na roboty budowlane, w ramach których wykonano pomieszczenia: laseroterapii, masażu, hydroterapii, sali do kinezyterapii, izolowanych boksów do fizykoterapii, hydroterapii, szatni dla pacjentów, rejestracji, poczekalni, zaplecza sanitarnego dla pacjentów i personelu, pokoju socjalnego i powierzchni komunikacyjnej.

W poniedziałek szpital odwiedził wojewoda Michał Zieliński, aby zapoznać się z efektami prac.

– Pomieszczenia zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót mieszkańców powiatu szamotulskiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom – podkreślał Zieliński.

Poszczególne sale zostały również wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny tj. stół do masażu i rehabilitacji, aparaty do ultradźwięków i elektroterapii, a także lampę Solux służącą do zmniejszania napięcia mięśni i bólu poprzez naświetlanie promieniami podczerwonymi oraz widzialnymi. Dodatkowo zakupiony został nowy rower spinningowy oraz kolumna i mobilny wyciąg inercyjny, służące do treningu funkcjonalnego.

Zakład w nowym miejscu funkcjonuje już od stycznia, a dziś pojawiła się okazja, aby osobiście podziękować za uzyskaną pomoc finansową. Dziękuję panu wojewodzie Michałowi Zielińskiemu za decyzję o sfinansowaniu tego zadania. Dziękuję również pani staroście Beacie Hanyżak za zaangażowanie i nieustanne wspieranie naszej placówki. Nowa pracownia rehabilitacji to odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów. Nowoczesne wyposażenie zwiększa komfort i podnosi jakość udzielanych świadczeń – mówił Remigiusz Pawelczak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Szamotułach.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 powstał jako odpowiedź na potrzeby obywateli i aby zniwelować skutki pandemii coronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe jest m.in. finansowanie inwestycji i zakupu sprzętu medycznego, który jest tak istotny dla funkcjonowania służby zdrowia.

(mal)

FOTO: W poniedziałek nowy zakład fizjoterapii odwiedził wojewoda Michał Zieliński

Poprzedni
Następny