15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Niezbyt szczęśliwa lokalizacja przystanku

W pełnym słońcu

Radny Jerzy Najderek apeluje o pilne przeniesienie tymczasowego przystanku komunikacji miejskiej usytuowanego na ul. Dworcowej w Szamotułach, koło poczty. – Przystanek znajduje się w samym słońcu, bez odrobiny cienia – mówi pan Jerzy.

I dodaje: – Miałem w ostatnich dniach parę sygnałów od mieszkańców naszej gminy odnośnie przystanku przy poczcie. Ustawiono tam trzy ławeczki dla korzystających z autobusu. W pełnym słońcu. Mieszkańcy, którzy czekają tam na autobus, dosłownie gotują się. Ludzie narzekają, wskazują, że to miejsce jest nieodpowiednie i proszą o przeniesienie tego przystanku w inny rejon centrum miasta. W tak nasłonecznionym miejscu nie da się czekać na autobus.

Jak informuje radny Najderek, w poniedziałek doszło na przystanku do przykrej sytuacji. Dwie osoby, ze względu na upał, straciły przytomność.

Więc proszę o szybką reakcję, żeby to miejsce parkingowe dla autobusu przenieść w inne miejsce. Albo zainstalować tam jakiś daszek, żeby wytworzyć trochę cienia. Wierzcie mi państwo, byłem tam, widziałem, skwar jest ogromny, patelnia po prostu – zaznacza radny.

Dodatkowo przystanek z parkującym na nim autobusem miejskim zwęża i tak niezbyt w tym miejscu szeroką ulicę Dworcową.

(mal)

FOTO: Jerzy Najderek sugeruje przeniesienie przystanku przy poczcie w inne miejsce

Poprzedni
Następny