15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Narkotyki w rękach policji

Nie trafią na czarny rynek

Prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających usłyszał mieszkaniec Wronek. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych.

Policjanci z Wronek ujęli kolejną w ostatnim czasie osobę związaną z przestępczością narkotykową. Do zatrzymania doszło w dniu 8 lutego. Dzielnicowi ustalili, że mieszkaniec Wronek może posiadać zabronione substancje.

– Podczas weryfikacji tej informacji, funkcjonariusze zabezpieczyli w miejscu zamieszkania 29-latka liczne woreczki strunowe z zawartością różnych sproszkowanych i skrystalizowanych substancji, a także woreczki i zwitki foliowe z zawartością suszu roślinnego – informuje st. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy szamotulskiej policji. – Po sprawdzeniu substancji przy pomocy testerów narkotykowych okazało się, iż była to marihuana oraz substancje psychotropowe z grupy amfetaminy. Łącznie brutto zabezpieczono ponad 256 gramów nielegalnych substancji, co mogłoby wystarczyć do jednorazowego odurzenia około 250 osób.

29-latka zatrzymano, a po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie  przesłuchano. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, za co polskie prawo przewiduje do 10 lat więzienia.

Wobec mężczyzny prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, poręczenia oraz zabezpieczenia majątkowego.

(mal), KPP

Poprzedni
Następny