15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Narkotyki dla kilkudziesięciu osób

Udana akcja policji

Policjanci z Szamotuł zatrzymali podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich usłyszał dodatkowo zarzut sprzedaży nielegalnych substancji. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów tzw. kryształu oraz marihuany. Zabezpieczono również grzyby, które zostaną poddane badaniom, aby sprawdzić, czy ich posiadanie jest zabronione.

W ostatnim czasie szamotulscy kryminalni oraz policjanci z prewencji ustalili podejrzanego o sprzedaż narkotyków. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że 29-letni mieszkaniec Szamotuł może posiadać w domu znaczną ilość nielegalnych substancji.

– Aby sprawdzić uzyskane informacje, funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania podejrzanego. W takcie przeszukania, w różnych miejscach domu znaleźli ukryte woreczki z zawartością marihuany, substancji psychotropowej 3-CMC (tzw. kryształu), a także ecstazy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 80 gramów nielegalnych substancji. Ta ilość pozwoliłaby na jednorazowe odurzenie kilkudziesięciu osób. Nielegalne substancje zostały zabezpieczone i nie trafią na czarny rynek – informuje Sandra Chuda, rzecznik szamotulskiej policji.

Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli sporą ilość grzybów, które zostaną poddane badaniom, aby sprawdzić, czy posiadają zakazaną psylocybinę. Posiadanie grzybów halucynogennych z zawartością takiej substancji, podobnie jak posiadanie np. marihuany czy amfetaminy, jest nielegalne.

– Trzy osoby, które przebywały w przeszukanym przez policjantów domu,  usłyszały zarzuty. Byli to 29-latek oraz 32-latek, którzy mieszkali pod tym samym  adresem oraz 28-letnia mieszkanka gminy Szamotuły, która przebywała w domu mężczyzn. Kobieta miała przy sobie niewielką ilość marihuany – wyjaśnia Sandra Chuda.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie 29-latek usłyszał zarzuty sprzedaży oraz posiadania narkotyków, a 32-latek usłyszał zarzut posiadania nielegalnych substancji.

(mal), KPP

FOTO: Policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów tzw. kryształu oraz marihuany

Poprzedni
Następny