15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Na diabła nam to kupować?”

Spór o ulicę Owsianą

Szamotulski urząd miejskie zamierza wykupić od prywatnego właściciela pas gruntu w celu poszerzenia i tak dość szerokiej ulicy Owsianej. – Tylko po co? – pyta radna Grażyna Augustyniak.

Ulica Owsiana w Szamotułach to dość stara droga. Poprzez Jęczmienną łączy się z Graniczną i dalej z Powstańców Wlkp. Wydział nieruchomości urzędu miasta zaplanował ostatnio wykup od osoby prywatnej pasa gruntu o powierzchni 1383 m kw. w celu poszerzenia Owsianej. Projekt ten zdziwił bardzo radnych zasiadających w komisji komunalnej rady miejskiej. Owsiana nie jest przecież szczególnie wąska.

A dlaczego poszerzamy? – dopytuje radny Tomasz Łączkowski.

Agnieszka Czapka, szefowa wydziału nieruchomości, wyjaśnia, iż jest to spowodowane tym, że ulica Owsiana powstała wcześniej, niż plan zagospodarowania tej części miasta. – Najpierw była wydzielona Owsiana. I teraz na podstawie planu wyznaczyliśmy nowe drogi. Dzisiaj regulujemy stan, który zastaliśmy robiąc plan zagospodarowania miejscowego – tłumaczy zawile.

Takie wyjaśnienie sprawy nie do końca zaspokaja dociekliwości Grażyny Augustyniak. – Tylko po co taka szeroka? Po co nam to? – zastanawia się radna.

Kierownik Czapka widzi potrzebę poszerzenia drogi, bowiem chce tam posadzić zieleń miejską, urządzić parkingi.

Mamy w mieście tyle punktów, gdzie faktycznie powinna być zieleń posadzona i nie robimy tego, a tu będzie droga szeroka na 20 metrów, bo my będziemy zieleń miejską sadzić? No ludzie, darujcie! – łapie się za głowę radna Augustyniak.

– No ale chcieliście państwo, żeby było więcej zieleni… – dziwi się zdziwieniu Augustyniak szefowa wydziału nieruchomości. Tymczasem wątpliwości radnej Augustyniak co do sensu wydawania publicznych pieniędzy na zakup niekoniecznie potrzebnego gminie gruntu, podziela Marek Pawlicki.

Na diabła nam to kupować, jak nam to jest niepotrzebne. Niech właściciel sobie to kosi, grabi, uprawia – uważa przewodniczący komisji komunalnej. I proponuje radnym wycieczkę na ulicę Owsianą, aby naocznie przekonać się po co „nam to kupować”.

(mal)

FOTO: Gminni radni nie za bardzo widzą potrzeby wykupu gruntu od prywatnej osoby na poszerzanie ulicy Owsianej

Poprzedni
Następny