15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

„Motyle” przylecą do Pamiątkowa

Akcja charytatywna dla Natalki, Tymka i Janka

Stowarzyszenie „Motyl” – Integracja Międzypokoleniowa  z Cerekwicy, to zrzeszenie ludzi, którzy ponad 4 lata temu podjęli decyzję, że chcą swoją poprzednią działalność charytatywną i wolontariacką tworzyć razem, jako grupa oraz jako rodzina. W sobotę 15 czerwca zapraszają do Pamiątkowa na „Motyliadę”, czyli Festiwal Motyli.

Stowarzyszenie „Motyl” to miejsce dawania oraz miejsce czerpania. Również przestrzeń empatii, zrozumienia, chęci bycia z drugim człowiekiem i odpowiadania na jego potrzeby; wzrostu członków stowarzyszenia jak i osób, które mogą liczyć na ich wsparcie. Wokół „Motyla” spotykają się różne pokolenia, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają i ubogacają. Wymieniają się swoją wrażliwością, doświadczeniem, umiejętnościami, a co najważniejsze potrafią się z sobą przyjaźnić.

Działalność grupy „Motyl” – Integracja Międzypokoleniowa rozwija się bardzo dynamicznie od czasu jej założenia. Skupia się ona na pomocy ludziom nie tylko lokalnie, organizacji spotkań dla seniorów, odwiedzaniu i pomocy osobom samotnym oraz niepełnosprawnym w ich domach. Stowarzyszenie wspiera również samotne matki, dzieci z niepełnosprawnościami, emigrantów z Ukrainy, potrzebujących z Syrii i Turcji oraz przygotowuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej gminy, ale często również spoza niej. Dzielnie odpowiada na potrzeby „tu i teraz”.

Swoją pomoc „Motyle” są w stanie oferować dzięki różnorodnym projektom, zbiórkom oraz akcjom charytatywnym. Potrzeba pomocy zawsze była bardzo duża, dlatego zdecydowali się stworzyć wydarzenie umożliwiające zdobyć środki, aby móc odpowiedzieć na problemy.

Stowarzyszenie „Motyl” jest organizatorem „Motyliady”, czyli Festiwalu Motyli – Akcja charytatywna. Podczas festiwalu „Motyle” oferując rozmaite warsztaty, aktywności dla dzieci, jak i dorosłych, wypieki, dania, niezliczoną ilość uśmiechów i dobrej zabawy, zbierają fundusze dla potrzebujących. Poprzednie Festiwale Motyli miały na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami, matkom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom z trudną sytuacją materialną, seniorom i osobom samotnym.

Tegoroczna III „Motyliada” odbędzie się w sobotę 15 czerwca w godzinach 14.00-18.00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie. Przy wsparciu wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Wielkoduchy”, stowarzyszenie „Motyl” może zrealizować akcję charytatywną pod hasłem: „Wszystkie dzieci nasze są…” szczególnie, aby wesprzeć trzy rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami – Natalkę, Tymka i Janka. Czeka nas ogrom aktywności i atrakcji m. in. wspaniałe występy zaprzyjaźnionych przedszkoli i klubów tanecznych z naszych gmin, dmuchańce, animacje i warsztaty plastyczne dla dzieci, bańkowe szaleństwa, pyszna kawiarenka rady rodziców pamiątkowskiej szkoły i swojskie jadło Koła Gospodyń Wiejskich z Przecławia, pokazy i warsztaty OSP i MDP Przecław i Pamiątkowo, pokazy i warsztaty krav mage z Poznani i taekwondo olimpijskie z Rokietnicy. Odbędą się bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne dla dorosłych oraz spotkania wspierające rozwój dzieci i młodzieży zorganizowane przez specjalistów. To wszystko również przy wielkim wsparciu: starostw  powiatowych w Szamotułach i Poznaniu, Urzędu Gminy Rokietnica, Urzędu Miejskiego w Szamotułach i Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Członkowie Stowarzyszenia „Motyl” – Integracja Międzypokoleniowa z Cerekwicy absolutnie nie męczą się dawaniem i szukaniem nowych form wspierania. Coroczne wydarzenie „Motyliada” to już tradycja, kiedy spotykamy się, aby pomagać. Bądźcie razem z nami dla dzieci…

Alicja Kęsy

 

„Wszystkie dzieci nasze są…” to hasło tegorocznej „Motyliady”

Poprzedni
Następny