15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Morsy w ciepłej wodzie!

Unikatowy zlot nad jeziorem Mormin

Wiemy, wiemy… Prawdziwe morsowanie wymaga warstwy lodu na wodzie i mroźnego powietrza. Kłopot w tym, że morsy są bardzo towarzyskie. Kilka miesięcy rozłąki od wiosny do jesieni to dla nich za długo. Dlatego ostroroski klub morsów „Wodne Niebo” z fundacją „Miłośnicy Morminu” zorganizował nieortodoksyjny pierwszy zlot letni w sobotę 26 sierpnia.

Przed mikrofonem poznańskiego radia „Eska News” prezeska stowarzyszenia Klub Morsów „Wodne Niebo” w Ostrorogu Marzena Przybysz zachwalała weekendowe morsowanie zimowe: – Dobrze działa na odporność, skórę i układ krążenia. Dostaje się „pałera” na cały tydzień pracy. Natomiast zlot letni służy integracji z innymi klubami. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować jeszcze większą imprezę.

I jakość organizacji, i frekwencja na pierwszym zlocie mogą być powodem do chluby. W paradzie (prowadzonej przez milicyjny radiowóz Fiat 125p i zamykanej przez radiowóz Polonez) zeszli przez las drogą z parkingu nad jezioro reprezentanci klubów Morsiki Psarskie, PKM Bractwo Morsów z Pniew, Morsy Złotniki, Morsy Wartosław, Stowarzyszenie Morsy Kalisz, Bergery Poznań, Rogozińskie Morsy, dwie grupy morsów z Wronek, Morsy Skoki, Morsy Międzychód PMI, Morsy Swarzędz i Pilski Klub Morsów Euforia. Solidnie zmącili wodę w jeziorze podczas wspólnej kąpieli. Strażacy przygotowali przenośne zbiorniki z wodą dla morsów chcących zażyć kąpieli w kameralnym gronie. Konferansjerem imprezy był niezawodny Robert Byliński. Wiele dobrego humoru przyniosły występy kolejnych grup taneczno-rozrywkowych, które skrzyknęły się z okazji zlotu. Nie mogło zabraknąć baletu z „Jeziora łabędziego” w… męskim wykonaniu! Pokaz sprawności dali karatecy. W programie znalazł się także koncert zespołu TwoBoys, a wieczorem zabawa taneczna, do której przygrywał „Dario Redi”.

Dwa radiowozy nie były jedynymi wiekowymi pojazdami, które pojawiły się na imprezie. Nad Mormin przyjechała reprezentacja klubu Klasyczne Perełki Ostroróg. Dodatkowymi atrakcjami była sauna w przyczepce, biały niedźwiedź pozujący do wspólnych fotosów (Grand Bear Gustaw), foto budka z Pniew, kiermasz książek, militarne stoiska Wild Boars Recon Squad i Rekrut ASG Shop oraz imponujący wybór placków, ciast, rogalików i soków do dyspozycji zlotowiczów. W organizacji imprezy ostroroskim morsom pomogli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Ostroróg, OSP Ostroróg i Dobrojewo, Morminbaru i sponsorzy.

RB

 

Na zdjęciu: Taniec z pontonem w wykonaniu „Aktywnych Kobiet” z Bobulczyna

Poprzedni
Następny