15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Mieszkańcy Buszewa i Dęborzyc chcą chodnika

Kwaśniewicz znowu apeluje

Zdaniem byłego starosty Józefa Kwaśniewicza, mieszkańcom Dęborzyc, a zwłaszcza Buszewa, bardzo przydałby się chodnik przy drodze łączącej obie wioski. – Zwrócili się do mnie w tej sprawie – zaznacza.

– W imieniu mieszkańców wnoszę o niezwłoczną budowę chodnika przy drodze powiatowej Buszewo – Dęborzyce – apeluje Kwaśniewicz do zarządu powiatu. – Mieszkańcy zwracają uwagę na wskazanie tego zadania jako priorytetowego dla gminy Pniewy już kilka lat temu. Czeka też wykonana w poprzedniej kadencji dokumentacja projektowa, a realizacji brak kolejny już rok. W związku z powyższym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wnoszę o pilną budowę wnioskowanego chodnika.

Zapędy inwestorskie Kwaśniewicza studzi wicestarosta Rafał Zimny.

Na początku kadencji pomiędzy starostą a włodarzami gmin ustalone były pewne priorytety jeżeli chodzi o zadania drogowe – wyjaśnia. – Każde zadanie wymaga przygotowania projektu. W związku z tym mamy pewien harmonogram planowanych działań i tego się trzymamy. Próba realizacji natychmiastowych działań, kolejnych inwestycji, powoduje to, że na to trzeba mieć środki, jeśli chodzi o projekty. Nie da rady przygotować się z całą paletą projektów, bo trzeba też mieć pieniądze na bieżące wydatki, również na wkład własny do zadań na które pozyskujemy środki zewnętrzne.

Józef Kwaśniewicz zasłynął w obecnej kadencji samorządu z częstego składania, praktycznie na każdej sesji rady powiatu, wniosków o kolejne – najczęściej drogowe – przedsięwzięcia. Jak tłumaczy, jego aktywność na tym polu nie wynika z chęci zaistnienia w przestrzeni publicznej, autopromocji, co niektórzy mu zarzucają, lecz z troski o bezpieczeństwo mieszkańców. A zapóźnienia w obszarze inwestycji drogowych w naszym powiecie są ogromne.

– Nie da rady realizować co miesiąc innego zadania, czy też przystępować do innego zadania przygotowując go, bo po prostu trzeba mieć świadomość, że te projekty w określonym czasie trzeba będzie zrealizować. I proszę zwrócić uwagę, że były ustalone pewne priorytety – podkreśla wicestarosta Zimny.

(mal)

BUSZEWO: Józef Kwaśniewicz apeluje do zarządu powiatu o pilną budowę chodnika przy drodze z Buszewa do Dęborzyc

Poprzedni
Następny