15 49.0138 8.38624 1 1 7000 1 https://szamotulska.pl 300 true 0
theme-sticky-logo-alt

Marysia ma talent

Wygrała miłośniczka flażoletu i irlandzkich dźwięków

 Wielki finał Miejsko-Gminnego Konkursu „Mam Talent” miał miejsce w sobotę 23 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Szamotułach. Swoje talenty prezentowali na scenie uczniowie ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Szamotuły. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne talenty, był śpiew, taniec, recytacje, gra na instrumentach.

Uznanie jury i pierwszą nagrodę zdobyła flażolecistka Marysia Jeżyńska. Miłością do muzyki, do flażoletu i irlandzkich dźwięków, zaraził Marysię, swoją wieloletnią uczennicę, Przemysław Wawrzyniak, prowadzący sekcję flażoletową w Szamotulskim Ośrodku Kultury.

– Marysia zagrała dwa utwory: Sailor’s Hornpipe i Ghazali. Cieszę się bardzo. Muzyki nie traktuję jak sportu, a więc miejsca nie są istotne. Mimo wszystko jest to promocja muzyki fletowej i flażoletu, a to mnie najbardziej satysfakcjonuje. Jak samo jury oceniło: „Marysia była doskonała w całej swojej formie”. Mam nadzieję, że to granie i nagroda Marysi przełoży się na zainteresowanie nurtem naszego fletowego muzykowania – mówi dumny ze swej uczennicy prowadzący sekcję.

Marysia Jeżyńska (SP nr 1 w Szamotułach) wygrała konkurs w kategorii uczniów starszych. II miejsce jury przyznało Klarze Szafer (SP nr 2) za śpiew, a III miejsce  Natalii Stieler (SP w Otorowie) za recytację. W kategorii młodzieży młodszej I miejsce zajął Szymon Grzesiak (SP w Baborowie) za śpiew, II miejsce – Maja Frodyma (SP nr 3) za taniec i III – Helena Górna (SP w Przyborowie) za taniec.

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Szuba z SP nr 3 Szamotułach, Hanna Bonek z SP w Otorowie, Patrycja Skorlińska z SP w Brodziszewie, Maria Hancyk z SP w Baborowie oraz Maria Lendzion z SP w Przyborowie.

– Jako rodzice uczestniczki konkursu serdecznie dziękujemy wszystkim za profesjonalne przygotowanie całej imprezy. Cały konkurs był zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Każdy był zaangażowany w stu procentach. Duże brawa – podkreśla Paweł Jeżyński, tata Marysi.

– Mamy niezwykle utalentowane dzieciaki, wszystkim uczestnikom bijemy wielkie brawa – gratuluje młodym artystom Piotr Michalak, dyrektor SzOK.

(mal)

 

 

FOTO: Marysia Jeżyńska, flażolecistka, wygrała tegoroczną edycję konkursu „Mam Talent”

Poprzedni
Następny